Przedpokój – wizytówka naszego mieszkania

Przedpokój to miejsce w domu, które widzimy jako pierwsze. Jest to wizytówka naszego mieszkania. Wszystko co zobaczą w nim nasi goście będzie odpowiedzialne za wrażenie jakie odniosą. To jest właśnie powód, dla którego przedpokój powinien być nie tylko praktyczny ale i piękny.

Urządzając przedpokój należy zastanowić się jak zostanie on umeblowany. Pamiętać należy, że dobrze byłby gdyby znalazło się w nim miejsce na wieszak na wierzchnie ubrania, stolik na przedmioty, które odkładamy po wejściu do domu, duże lustro oraz stojak na parasole i szafka na buty.

W zależności od rozmiarów przedpokoju należy przemyśleć jego kolorystykę. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się jasne, chłodniejsze odcienie, które optycznie powiększą przestrzeń. W większych przedpokojach mamy większą dowolność kolorystyczną. Można wykorzystać ciemniejsze i cieplejsze barwy albo zaakcentować jedną ścianę ciemniejszym kolorem z tej samej gamy kolorystycznej. Można również użyć tapetę lub powiesić obraz.

Często w naszych przedpokojach umieszczamy szafy. Jeśli jest taka możliwość można wykorzystać istniejące już wnęki do zabudowania ich. Drzwi szafy zaopatrzone w duże lustro będą praktyczne a przy tym dodadzą przestronności.

Przedpokój najczęściej jest miejscem pozbawionym zupełnie światła dziennego, lub takim, do którego dociera go niewiele. Ważne jest zatem odpowiednie użycie sztucznego światła. Oprócz rodzaju lamp, oprawy ważnym jest aby zwrócić uwagę na typy wykorzystanych żarówek. Ponieważ występują one w bardzo bogatej gamie kolorystycznej można osiągnąć różne efekty. Mają one także wpływ na odcień ścian i mebli.

Przedpokój jest jednym z tych miejsc w domu gdzie panuje duży ruch. Często jesienią i zimą wchodzimy z mokrymi butami lub kapiącymi parasolami, dlatego tak ważne jest abyśmy zadbali o podłogę w tym miejscu. Sprawdzą się tu wszystkie

twarde i trwałe materiały, które łatwo utrzymać w czystości.

Przedpokój, szafa w przedpokoju, obraz

Pamiętaj:

  • Jasne, chłodne barwy powiększą optycznie przestrzeń
  • Lustra dają wrażenie większej przestrzeni
  • Wybierz wytrzymałą podłogę z kamienia, marmuru, płytek podłogowych lub twardego drewna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *