Nowa aranżacja kuchni małym kosztem

Nie zawsze musimy zrobić generalny remont by nasza kuchnia nabrała nowego blasku. Czasami zastanawiamy się, co zrobić żeby nowa aranżacja małym kosztem okazała się trafionym pomysłem. Naprawdę nie trzeba wydawać dużych pieniędzy by cieszyć się odświeżonym wyglądem kuchni. Nie trzeba wymieniać wszystkich mebli albo robić generalnego remontu by efekt mógł zaskoczyć. Wystarczą drobne zmiany, które mają wpływ na naszą kuchnię.

Ściany w kuchni

Zacznijmy od ścian. W kuchni podczas gotowania wydziela się dużo pary wodnej i tłuszczu, który osadza się na ścianach. Jeśli wcześniej mieliśmy pomalowane ściany wystarczy pomalować je od nowa, aby znów były czyste. Trzeba jednak pamiętać by użyć specjalnych farb przeznaczonych do malowania kuchni. Zwróćmy uwagę by na farbie była informacja nie tylko o możliwości jej zmywania, ale również szorowania.

Zamiast malowania można pomyśleć o montażu szkła między szafkami dolnymi i górnymi. Może ono być ozdobione grafiką lub pozostać gładkie. Ważne żeby zwłaszcza w miejscach gdzie panuje wyższa temperatura było ono hartowane.

Jeśli na ścianach były płytki trzeba je oczyścić, dobrze byłby także wymienić fugi.

Blaty kuchenne

Innym pomysłem na odświeżenie kuchni będzie wymiana blatów. Ponieważ są one powierzchnią, na której pracujemy ich zużycie bywa znaczne. Wystarczy wybrać nowe z bogatej gamy kolorów, wzorów i struktur, aby nasza kuchnia wyglądała świeżo.

Fronty kuchenne

Jeśli znudziły się nam stare fronty szafek można je wymienić. Wystarczy zamówić u jednego z licznych producentów odpowiednie wymiary. Dopasujmy także nowe uchwyty. Takie szczegóły będą miał wpływ na ostateczny wygląd pomieszczenia.

Oświetlenie w kuchni

Czasem wystarczy wymienić lub dodać oświetlenie w różnych miejscach by kuchnia nabrała nowego charakteru. Oświetlenie podszafkowe, podblatowe czy podcokołowe z pewnością doda uroku. Można również podświetlić półki w szafkach z witryną.

Czasami wystarczy zmiana jednego elementu by nasza kuchnia nabrała nowego blasku. Jeśli nasza kuchnia znudziła się nam lub jej elementy zużyły się nie trzeba kupować całej zabudowy kuchennej, można ograniczyć się do jednego lub kilku elementów by znów cieszyć się kuchnią.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *