Kolory w aranżacji kuchni

Wybierając projekt kuchni dochodzimy do momentu, gdy trzeba będzie określić kolory aranżacji kuchni. Obecnie na rynku mamy właściwie nieograniczoną ilość kolorów wzorów, struktur i materiałów, z których można wybierać. Można wybrać kolor przewodni, który będzie dominującym i połączyć go z innymi kolorami bądź utrzymać całość w jednym kolorze, ale o różnych tonacjach.

Jasne kolory

Jasne, stonowane kolory również w opcji połysku optycznie powiększą przestrzeń, będą się więc świetnie nadawały do małych kuchni. Nie oznacza to jednak, że w dużych kuchniach jasne barwy się nie sprawdzą.

Kolory drewnopodobne

Elementy kuchni w kolorach drewnopodobnych również będą dobrym rozwiązaniem w kuchni. Stosuje się przecież od wielu lat z powodzeniem. W łatwy i ładny sposób dają się one połączyć z różnymi kolorami a także metalem i kamieniem. Drewno sprawi, że pomieszczenie nabierze ciepła i stanie się bardziej przytulne.

Intensywne kolory


Producenci wciąż powiększają paletę barw w intensywnych odcieniach. Intensywne, energetyczne kolory na pewno ucieszą osoby dynamiczne i odważne. Intensywność barw można złagodzić łącząc je z kolorami delikatnymi albo barwami ścian i podłogi. Ciekawie wyglądają kuchnie w kolorze czerwieni pomarańczy fuksji czy limonki.

Ciemne kolory

W dużych kuchniach można sobie pozwolić na wybór właściwie wszystkich kolorów, począwszy od jasnych do ciemnych. Wszystkie będą dobrze wyglądały a ciemne kolory nie spowodują, że kuchnia stanie się malutka i nie przytłoczy nas.

Stal w kuchni

Kuchnię można także urządzić w stylu industrialnym. Taki efekt uzyskamy wykorzystując stal. To bardzo ciekawy projekt, sprawdzi się w nowoczesnych mieszkaniach, loftach. Spodoba się on głównie ludziom młodym, dynamicznym, odważnym, ceniącym nietuzinkowe rozwiązania.

Wybierając kolor mebli kuchennych pamiętajmy by współgrał on z innymi kolorami w kuchni, by podkreślał charakter i styl całego pomieszczenia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *