Ferro – Baterie termostatyczne

Nie ma nic przyjemniejszego niż odprężający prysznic po ciężkim dniu. Zazwyczaj najpierw odkręcamy kurek i czekamy aż ze słuchawki zacznie płynąć ciepła woda. Później zaczynamy ustawia
pożądaną temperaturę. Dodajemy trochę zimnej, trochej ciepłej, potem jeszcze odrobinę zimnej. Woda w tym czasie szerokim strumieniem beztrosko płynie do odpływu. Na koniec uzyskujemy właściwą temperaturę i możemy wreszcie rozkoszować się relaksującą kąpielą. Historia powtarza się każdego dnia, a licznik wodomierza bije kolejne rekordy zużycia wody. Przypominamy sobie o tym dopiero gdy otrzymujemy rachunek, ale myślimy najczęściej, że tak po prostu musi być.

Wysokie poziom zużycia wody wydaje się nam zupełnie naturalny. Widocznie komfort w kabinie prysznicowej czy wannie powinien tyle kosztować. Najgorzej gdy nie uzyskujemy ani oszczędności, ani komfortu, bo podczas naszej kąpieli, ktoś z domowników w kuchni potrzebuje wody na herbatę, albo sąsiad zaczyna podlewać ogródek. Wówczas ciśnienie w instalacji gwałtownie się zmienia i doświadczamy kontaktu z lodowatą wodą albo poparzenia wrzątkiem. A co się dzieje, gdy podczas beztroskiej kąpieli przypadkiem przestawimy łokciem regulację temperatury strumienia? Nieprzyjemne dreszcze albo piekielne gorąco gwarantowane. Nie ma chyba bardziej frustrującej, łazienkowej sytuacji niż ciągła walka z kurkami. O odpoczynku możemy zapomnieć.

Arezzo_Bateria natryskowa, termostatyczna
Arezzo_Bateria natryskowa, termostatyczna

Na szczęście istnieje jedno, skuteczne rozwiązanie, które może zniwelować nasze kąpielowe problemy – baterie termostatyczne, zapewniające nie tylko oszczędność wody, ale i spokojną relaksującą kąpiel bez nieprzyjemnych niespodzianek. Znajdziemy je między innymi w ofercie firmy Ferro. Wystarczy wybrać na pokrętle odpowiednią temperaturę (płynny zakres regulacji od 0 do 50 stopni Celsjusza). Specjalna blokada umożliwi utrzymanie najbardziej optymalnej temperatury wody – m38 stopni Celsjusza, co jest niezwykle ważne gdy w domu przebywają małe dzieci. Jeśli ustawimy odpowiednią temperaturę dziecko na pewno nie poparzy się pod prysznicem. Blokadę można wyłączyć wciskając odpowiedni przycisk. Dzięki temu unikniemy marnowania wody, a dodatkowo, jej temperatura od początku będzie zgodna z naszymi oczekiwaniami. W ten sposób nie tylko oszczędzamy wodę, ale i energię potrzebną do jej ogrzania. Ze słuchawki zawsze popłynie woda o tej samej temperaturze.

Metalia 57_bateria termostatyczna natryskowa
Metalia 57_bateria termostatyczna natryskowa

Ekonomia, wygoda i bezpieczeństwo użytkowania, a także jakość wykonania i zastosowane zabezpieczenia to główne zalety baterii Ferro. Urządzenia wyposażone zostały w specjalne filtry siatkowe, które chronią wnętrze baterii przed zanieczyszczeniami. Pokryte są także powłoką z najwyższej jakości chromu.

W kolekcji Ferro znajdziemy baterie termostatyczne o atrakcyjnym wzornictwie. Minimalistyczne, opływowe kształty i ciekawy design, doskonale komponujące się z aranżacją nowoczesnej łazienki zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów.

Termostatyczna Lazio
Termostatyczna Lazio
Metalia 57 bateria termostatyczna, wannowa
Metalia 57 bateria termostatyczna, wannowa

Materiały prasowe Afir Biuro PR firmy FERRO


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *