Aranżacja Kuchni – jak nie popełnić błędów?

Jeśli decyzja o nowej kuchni została już podjęta trzeba wybrać odpowiednią aranżacje nie popełniając błędów. Najlepiej zwrócić się o pomoc do profesjonalnego projektanta, który dysponując widzą i doświadczeniem pomoże wybrać najlepsze rozwiązania dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Ważne jest by tworząc aranżację ściśle współpracować z projektantem, wtedy projekt wykonany będzie szybciej i spełni nasze oczekiwania.

Aranżacja kuchni, od czego zacząć

Rozpocząć należy od określenia naszych potrzeb. Trzeba zastanowić się, dla kogo kuchnia będzie przeznaczona, czy np. dla singla czy dla rodziny. Trzeba również określić, jaki styl życia prowadzimy, czy wpadamy do domu tylko na szybkie przekąski czy lubimy razem posiedzieć przy kuchennym stole. Kolejnym elementem będzie określenie ile miejsca potrzebujemy na przechowywanie a ile na powierzchnie robocze. Planując przechowywanie większą uwagę zwracamy na przedmioty tj. garnki, patelnie, talerze, sztućce i inne przybory kuchenne niż na żywność, ponieważ obecnie nie potrzebne jest przechowywanie dużych ilości jedzenia, które możemy kupić właściwie w każdej chwili. W małych kuchniach jeśli będziemy potrzebowali dużo miejsca do przechowywania z pewnością dobrym rozwiązaniem będą górne szafki sięgające do sufitu lub słupki dzięki którym nie tracimy miejsca na wysokości pomiędzy dolnymi i górnymi szafkami.


Kuchnia wanilia, aranzacja kuchni wanilia połysk, barek, dwa okna

Aranżacje styl

Jeśli wszystkie aspekty użyteczności kuchni zostały już uzgodnione nadszedł czas by pomyśleć nad wyglądem naszej kuchni. Zastanówmy się, w jakim stylu czujemy się najlepiej, czy lepiej pasują nam wnętrza o charakterze tradycyjnym czy nowoczesnym. Dobierzmy kolory. Bogata gama na pewno pozwoli wybrać odpowiadające nam rozwiązania kolorystyczne. Wybór mamy naprawdę ogromny od stonowanych, jasnych po energetyczne, intensywne kolory.

Aranżacje dekoracje w kuchni

Funkcję dekoracji kuchni mogą pełnić nie tylko płytki czy szkło nad dolnymi szafkami. Do ozdoby może służyć także światło. Podszafkowe, podblatowe czy podcokołowe może świetnie podkreślić charakter naszej kuchni.

Wybierając aranżacje z reguły decydujemy się na zabudowę, która ma nam posłużyć dłuższy czas, dlatego wybierajmy z głową. Lepiej wybrać ponadczasową elegancję niż chwilowo obowiązujące trendy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *