Przestrzeń, światło, widok – czyli podstawowe zalety salonu, o które trzeba zadbać

Ranga tego pomieszczenia musi być widoczna i odczuwalna. To w salonie znajdują się najbardziej reprezentacyjne eleganckie meble, piękne lampy. Tu jest kominek i nowoczesny sprzęt RTV. W wielu salonach jest także miejsce na duży stół, atrakcyjne krzesła, kredens.

Reprezentacyjna  funkcja salonu, wymaga, aby aranżacja wnętrza i zastosowane materiały wykończeniowe były bogatsze niż w innych pomieszczeniach. Dlatego pojawiają się tu parkiety z drewna egzotycznego, posadzki z kamienia lub szlachetnego gresu, dekoracyjne okładziny ścienne, specjalnie zaprojektowane sufity czy nietypowe systemy oświetlenia. Jednak uwaga: w aranżacji całej strefy dziennej musi być zachowana konsekwencja, podobieństwo materiałów i rozwiązań. Nie można doprowadzić do dysonansu, spowodować, że pozostałe pomieszczenia parteru będą wyglądać przy bogatym salonie na zaniedbane, ubogie.

salon_kominek_mebloscianka_stolik_kawowy


Ważne, aby główny widok salonu był przemyślany i przyciągał wzrok. Jeśli jest to jedna ze ścian, można ją wyróżnić kolorem lub sposobem wykończenia, aby stworzyła eleganckie tło dla sofy czy elementów dekoracyjnych. Ozdobą salonu może być też reprezentacyjny kominek albo piękne duże okna i widok ogrodu.

Jako najważniejsze miejsce w domu salon musi być bez wątpliwości rozpoznawany już po przestąpieniu progu. Powinno wystarczyć zwykle „proszę wejść”, aby gość trafił na sofę w salonie

salon_stolik_kawowy_kominek_mebloscianka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *