Nowoczesna łazienka – efektowne wyposażenie łazienki

Obecnie niemal wszystkie urządzenia sanitarne są estetyczne i eleganckie. Wiee wzorów ceramiki i armatury firmowanych jest nazwiskiem designerów. Do estetycznego wyglądu łazienki przyczynia się także system podwieszenia ceramiki sanitarnej na stelażach. Muszla bez widocznego zbiornika ma prostszą formę, jest mniejsza i ładniejsza. Sedes i bidet na stelażu to rozwiązanie higieniczne i wygodne, a mechanizm spłukujący działa zazwyczaj cicho i bez problemów.

Pamiętajmy o ergonomicznym rozmieszczeniu haczyków, wieszaków, podajników papieru, półek na mydło i szampon pod natryskiem oraz przy wannie. Bez tego nawet w pięknej łazience nie poczujemy się komfortowo.

nowoczesna_lazienka_bialo_szara (3)
Nowoczesna łazienka biało-szara

Umywalka wraz z blatem, szafką, półkami lub wnękami na kosmetyki, a przede wszystkim dekoracyjnym i dobrze oświetlonym lustrem jest najatrakcyjniejszym elementem łazienki. Dlatego powinno znaleźć się na wprost wejścia. Możemy śmiało zabudować cała ścianę na umywalką, robiąc w niej wnęki na półki. Zamknięte szkłem matowym, atrakcyjne oświetlone, wygląda lepiej, niż szafki, a z powodzeniem pełnia ich funkcję , nie zajmując przy tym więcej miejsca. Lustro i jego oprawa to też pole do popisu. Czasem wystarczy prosty pomysł, aby uzyskać rewelacyjny efekt. Lustro wklejone między płytki i sięgające do sufitu, wypełniające wnękę nad umywalką albo przylegające do narożnika daje sugestywne złudzenie powiększenia przestrzeni.

nowoczesna_lazienka_bialo_szara (4)
Łazienka biało-szara

Natrysk to obecnie wydzielone szkłem części łazienki. Ściany kabiny są najbardziej eleganckie, gdy ich prawie nie widać. Warto wykosztować się na nowoczesne systemy z dyskretnymi profilami konstrukcyjnymi i przejrzystymi przeszkleniami. Jeżeli mamy ta możliwość, instalujemy brodziki płaskie, leżące bezpośrednio na posadzce. Wyglądają świetnie i są wygodne.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *