Gdzie w salonie umieścić telewizor?

Wiele zależy od tego, jak ważne jest dla nas oglądanie filmów lub programów telewizyjnych i ile czasu temu poświęcamy. Dla miłośników kina domowego podstawowe znaczenie ma wysokiej jakości obraz i dźwięk. Ekran telewizora powinien więc być umieszczony centralnie na jednej ścianie (nie powinno się go umieszczać naprzeciwko okna).

Na jego osi, w odległości nie mniejszej niż trzy przekątne ekranu, ustawiamy wygodną sofę. Pomiędzy ekranem a kanapą nie powinno być przejścia do kuchni czy na taras. Poza tym musimy poddać rygorom rozmieszczenie głośników. Przednie muszą być rozstawione symetrycznie względem ekranu i najlepiej na wysokości uszu. Głośnik centralny – nad lub pod ekranem, basowy – gdziekolwiek (krótka fala i tak się dobrze rozejdzie po pokoju). Głośniki tylne odgrywają mniejsza rolę, więc mogą być nawet zamontowane w suficie.


Rzadko udaje się zrealizować w salonie wszystkie te warunki, chyba że zgadzamy się na to, że kino domowe jest jego podstawową funkcją. Jeśli tak nie jest, wygodniej wyprowadzić kino z salonu do innego pomieszczenia.

salon, telewizor, Mebin Mebloscianka Oki
Mebin Mebloscianka Oki

Dla większości rodzin ekran telewizyjny nie jest aż tak istotny. Telewizor traktowany jest jak towarzysz. Brzęczy cały dzień, zerkamy na niego od czasu do czasu, tylko chwilami zasiadamy przy nim na dłużej. Wtedy może stać w dowolnym kącie, w nieeksponowanym miejscu. Ważniejsze jest, by był widoczny na przykład z kuchni czy jadalni

Salon, nowoczesna meblościanka, stolik kawowy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *