Wykończenie łazienki – inspiracje

Do wyglądu łazienki przywiązuje się dziś większą wagę niż dawniej. Każda może być inna. Nie ma jednego obowiązującego sposobu wykończenia, liczy się indywidualny gust i fantazja. Tradycyjne materiały znajdują nowe zastosowanie. Obok nich pojawiają się inne, dotąd  w łazience rzadko spotykane.

Łazienka cała w płytkach

Płytki ceramiczne to idealny materiał: praktyczny trwały, dostępny w wielkim wyborze. Dzięki niezliczonym formatom , kolorom i fakturom możemy nimi wykończyć łazienkę w każdym stylu i nastroju. Pozwalają na ciekawe zestawienia, podziały płaszczyzn, niestandardowe dekoracje. Nie przestają więc być atrakcyjne i popularne mimo rosnącej konkurencji innych materiałów.

Łazienka z tapetą

Dekoracyjna tapeta na ścianach wprowadza klimat eleganckiego pokoju kąpielowego. To dobry sposób wykończenia łazienki w stylowym domu. Miłośnicy tradycji nie mają kłopotów z nawiązaniem do starych wzorów. Produkowane dziś tapety są trwałe i nie boją się wilgoci, a przy tym powtarzają lub interpretują oryginalne wzory sprzed lat.

Łazienka w kamieniu

Wielka zaletą kamiennej okładziny jest to, że możemy mieć duże elementy. Naturalny wygląd szlachetnego materiału – nieregularny rysunek marmuru lub porowata struktura trawertynu, stanowi jedyną w swoim rodzaju dekorację. Kamień to materiał luksusowy, a w prywatnej przestrzeni łazienki chcemy się czuć luksusowo.

Pomalowana łazienka

Sposób na szybkie, tanie i łatwo odnawialne wykończenie ścian łazienki to pomalowanie farbą. Trzeba wybrać tylko odpowiednią, przeznaczoną do wilgotnych pomieszczeń. Zaletą tego sposobu jest też możliwość eksperymentowania. Malowanie ośmiela – za pomocą farb łatwiej wprowadzić do łazienki odważny kolor lub wzór.

Łazienka w szkle

Dziś szkło w łazience to już nie tylko lustra, szklane blaty czy drzwi kabiny natryskowej. Coraz częściej stosowane jest na ścianach, a nawet na podłodze. Szkło może przyjąć intrygujący kolor.

Łazienka ze ścianą z lustrem

Lustro w łazience nie musi być tylko dodatkiem. Lustrzana tafla sięgająca od blatu do podłogi czyni cuda: zamiast jednej pięknej umywalki mamy dwie, kamienna podłoga podwaja powierzchnię, a pomieszczenie wydaje się dwa razy większe. Cała sztuka w tym, żeby odbicie podkreślało tylko piękne fragmenty łazienki, a nie odsłaniało tych przypadkowych.

Łazienka w stuku

Stiuk to jeden z materiałów które pozwalają jednolicie wykończyć ściany, Jest to masa, więc na dużej płaszczyźnie nie widać fug ani połączeń. Jednocześnie kolorem i fakturą może imitować naturalny kamień.

Łazienka w drewnie

Coraz więcej drewna w łazienkach. Drewniane blaty, obudowy wanien, fornirowane meble stanowią ciepłą przeciwwagę dla zimnych z natury gresów i ceramiki. Można jednak iść dalej. Egzotyczne drewno jako materiał wykończeniowy, zastosowane na ścianach albo podłodze, zupełnie odmienia tradycyjny wygląd łazienki.

Projekty łazienek


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *