Czy telewizor i kominek mogą być obok siebie?

Walczą o to samo – najważniejsze miejsce w salonie, czyli to na wprost kanapy. Te zupełnie odmienne w nastroju przedmioty na oko nie wiele się różnią oba mają prostokątne, dziś najczęściej przeszklone okienka.

Niechciane podobieństwo powoduje, że istnieje pewien dyskomfort w sytuowaniu ich blisko siebie, dobrze jest potraktować je odmiennie. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest znaczne zróżnicowanie proporcji. Ekran telewizora ma znane i stałe proporcje (16×9), ale kominek może mieć otwór pionowy albo wprost przeciwnie poziomy, bardzo wydłużony. Ważne aby nie przypominał ekranu.

wnętrze brąz salon, kuchnia, żyrandol, stolik kawowy, stół, jadalnia
Płaskie telewizory znacznie łatwiej usytuować – odkąd je wynaleziono, odpadł problem z kubaturą. Ich wygląd także się zmienił, co otwiera nowe możliwości. Odważni próbują wieszać telewizor na kominkiem, w miejscu, gzie kiedyś zwykle wieszało się obraz czy lustro. Jest to potraktowanie telewizora jako elementu multimedialnej sztuki, żywego obrazu, dekoracji. Takiego wybryku nie zniesie bez wątpienia klasyczne wnętrze i tradycyjny kominek z gzymsem i pilastrami, ale w nowoczesnym salonie pomysł może się obronić

Czy telewizor i kominek mogą być obok siebie?: lepiej, żeby nie były ustawione obok siebie. Są sposoby na ich harmonijne współistnienie w jednej przestrzeni.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *