Szafa dopasowana do właściciela

Szafa to ważna przestrzeń w każdym domu. Pozwala na zorganizowanie porządku i ułatwia codzienne funkcjonowanie. Do wyboru są gotowe szafy do kupienia w salonach meblowych lub szafy wykonywane na indywidualne zamówienie. Te ostatnie pozwalają na idealne dopasowanie ich do potrzeb użytkowników. W zależności od umiejscowienia szafy, jej rozmiarów i przeznaczenia można ją różnie wyposażyć. Poniżej zaprezentowany został przykład możliwości wyposażenia szafy. Znajdują się tu drążki do powieszenia krótkich ubrań, np. koszul, bluzek czy marynarek. W szafie zaprojektowano dużą ilość półek, na których ułożyć można poskładane ubrania. Zaplanowany został również drążek do wieszania długich rzeczy, płaszczy dłuższych kurtek lub sukienek.  Świetnym pomysłem będzie montaż specjalnych wieszaków na spodnie, dzięki ich zastosowaniu każda para spodni będzie miała swoje miejsce a sposób ich wieszania zapobiegnie zagnieceniom. W swojej szafie dobrze jest mieć specjalne półki na buty. Jeśli nie zdecydujemy się na ich montaż obuwie dobrze jest przechowywać w opisanych pudełkach dzięki czemu buty nie zniszczą się a my łatwo odnajdziemy potrzebną nam parę. W zależności od potrzeb w szafie można zaplanować  większą lub mniejszą ilość szuflad. To idealne miejsce na przechowywanie bielizny. Jeśli w szufladach umieścimy organizery dzielące przestrzeń szuflady na mniejsze moduły łatwiej będzie utrzymać w nich porządek. Urządzając nową szafę warto pamiętać o specjalnych wieszakach na krawaty i paski. W górnej części szafy warto wyznaczyć miejsce na pawlacz. Zmieszczą się tam wszystkie rzadziej używane rzeczy – dobrze przechowywać je w jednakowych kartonach lub przedmioty o nietypowych gabarytach, np. plecaki lub kije trekkingowe.

Szafa, drązki, szuflady

Pamiętajmy również, że szafa to nie tylko praktyczna przestrzeń. Eleganckie, pasujące do reszty pomieszczenia wypełnienie drzwi może być prawdziwą ozdobą wnętrza.


Szafa, wieszak na spodnie, kosze, szuflady

Planując szafę zacząć powinniśmy od określenia swoich potrzeb. Być może więcej miejsca będziemy chcieli przeznaczyć na półki a może na drążki. Może w naszej szafie będziemy chcieli mieć miejsce na kolekcję torebek. Szafa służy nie tylko do przechowywania ubrań. Często zdarza się, że chcemy w niej mieć miejsce na deskę do prasowania, odkurzacz czy sprzęt sportowy albo biurko.

Szafa, kosze, wieszak na spodnie, szafa zebrano-beżowo szare


One Reply to “Szafa dopasowana do właściciela”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *