Sypialnia Flamenco – Produkt roku 2014

Redakcja miesięcznika „ Meble Plus” jest organizatorem konkursu „ Meble Plus- Produkt Roku 2014” . W 12 edycji tego konkursu nagrodę w kategorii sypialnia otrzymała sypialnia Flamenco firmy Mebin.

Meble z kolekcji Flamenco występują w dwóch wersjach kolorystycznych- bianco oraz notte. W sypialni Flamenco notte  dominują czarne fronty lakierowane na wysoki połysk oraz szkło w połączeniu z palisandrową aplikacją i akcentami czerwieni. Bianco uwodzi ciepłym odcieniem kremu, który podkreślony został wstawkami wykończonymi naturalną dębową okleiną. Do kolekcji należy między innymi piękna toaletka wraz z dużym prostokątnym lustrem oraz wygodne dwuosobowe łóżko.


Oryginalnym rozwiązaniem jest nietuzinkowy, podświetlany zagłówek. Aby zapewnić komfort wypoczynku łóżko wyposażone zostało w stelaż ze sprężystymi listwami. Do wyboru jest również dodatkowa opcja ze schowkiem na pościel oraz podnośnikiem materaca. Mebel ten przyciąga spojrzenia szerokimi listwami w zagłówku oraz dolnym szczycie. Niezwykle dekoracyjna jest struktura palisandrowej( w wersji notte) i dębowej ( w wersji bianco) okleiny z wyraźnym usłojeniem. Motyw tej dekoracji pojawia się również w pozostałych meblach należących do kolekcji. Wymienić tu można fronty szuflad, szaf i komód. Okleina jest także elementem toaletki oraz stołka oraz wielu innych brył. Do linii Flamenco należą również niewielkie szafki nocne z szufladami otwieranymi na dotyk- w wersji lewa, prawa- oraz półeczki, które można ustawić po obu stronach łóżka.

Mebin Sypialnia Flamenco notte
Mebin Sypialnia Flamenco notte

Konkurs „ Produkt Roku” jest elitarnym konkursem skierowanym do producentów, wyłącznych importerów mebli, półfabrykatów i akcesoriów. Jego celem jest wyłonieniem najlepszych produktów dostępnych na polskim rynku. W jury zasiadają uznani architekci, designerzy, projektanci, przedstawiciele wiodących salonów meblowych oraz organizacji i stowarzyszeń meblowych. Pod uwagę brane są następujące kryteria: walory wzornicze, użytkowe i estetyczne, wysoka jakość wykonania, zgodność z obowiązującymi normami, nowatorstwo rozwiązań a także stosunek ceny do jakości.  W obecnej edycji konkursu  36- osobowa Kapituła Konkursowa wyłoniła spośród 80 produktów laureatów w 16  kategoriach.

29 stycznia 2014 podczas Forum Branży Meblowej w Hotelu Sheraton w  Warszawie odbyło się wręczenie nagród  oraz wyróżnień w konkursie „  Meble Plus- Produkt Roku 2014”

Firma Mebin Poszczycić się może także innymi nagrodami w tym prestiżowym konkursie. W 2013 roku nagrodę zdobyła sypialnia Corina, w roku 2012 wyróżnienie otrzymała sypialnia, łóżko oraz jadalnia ArtModulo a w 2011 roku kolekcja ArtModulo i kuchnia Moon. Otrzymane nagrody i wyróżnienia są gwarancją jakości, funkcjonalności oraz atrakcyjnego design produktów firmy Mebin.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *