Na co zwrócić uwagę kupując rolety przez internet

Zaletą zakupów przez internet jest oszczędność czasu i pieniędzy. Najczęściej w tej formie kupowane są kosmetyki, ubrania i żywność. Wybór odpowiednich rolet może przypominać trochę zakup ubrania, gdzie wśród licznej oferty zdecydować należy jaki wybrać kolor, rozmiar i krój. Obecnie od zakupu rolet szytych na wymiar dzieli tylko jedno kliknięcie.

Roleta dzień-noc
Roleta dzień-noc

Oglądając ofertę internetowego sklepu szukamy oryginalnych, interesujących rozwiązań pasujących do naszego wnętrza. Zaletą sklepów internetowych jest bogactwo opisów, zdjęć i schematów, które mają ułatwić dobór odpowiedniego produktu. Warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące właściwości materiału, jego faktury a nawet ciężaru. Ta wiedza z pewnością pomoże dokonać wyboru.

Roleta MINI
Roleta MINI

Gdy model rolet jest już wybrany należy dokonać precyzyjnych pomiarów. Należy dokładnie ustalić wysokość szerokość okna oraz głębokość wnęki, tak by mechanizm nie utrudniał otwarcia w pełnym zakresie skrzydła. Dla wąskiej przestrzeni lepiej wybrać roletę mocowaną za pomocą haczyków, np. roletę MINI( KupRolety.pl) dzięki specjalnemu łańcuszkowi można decydować do jakiej wysokości tkanina będzie przesłaniać okno. Ekspert sklepu internetowego KupRolety.pl Sławomir Witkowski wyjaśnia że na stronach internetowych sklepu powinny znaleźć się obszerne instrukcje lub filmy video informujące o sposobach mocowania rolet, dzięki czemu samodzielny ich montaż będzie prostą czynnością. Sklep KupRolety.pl proponuje własny kanał w serwisie internetowym YouTube a także blog w których zamieszczane są filmy oraz zdjęcia z niezbędnymi wskazówkami.

Roleta rzymska
Roleta rzymska

Inne informacje, z którymi powinniśmy się zapoznać dotyczą ceny rolet, kosztów ich wysyłki oraz przysługującego nam okresu gwarancji. Warto wspomnieć, że wiele sklepów internetowych pobiera tylko jednorazową opłatę za transport niezależnie od ilości zamówionego towaru. Część sklepów ma podpisane umowy z firmami kurierskimi co pozwala na śledzenie przesyłki. Odbierając przesyłkę należy sprawdzić czy jej zawartość zgadza się z naszym zamówieniem, w razie gdy produkt jest wadliwy lub nie zgadza się zawartość paczki z zamówieniem należy niezwłocznie skontaktować się z biurem obsługi sklepu a przesyłkę odesłać na adres sklepu.

schemat pomiaru rolety MINI
Schemat pomiaru rolety MINI

Zakupy przez internet zyskują coraz większą ilość zwolenników. Zapewniają wygodę, oszczędność czasu i pieniędzy a także możliwość szczegółowego poznania oferty. Co również ważne w obecnych czasach zakupów można dokonać o dowolnej porze. Robiąc e- zakupy pamiętajmy o zapoznaniu się z regulaminem obowiązującym w sklepie, warunkami zakupu i reklamacji.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *