Monochromatyczna sypialnia z Beniamin Moore

Wydawać się może, że wykorzystanie różnych odcieni tego samego koloru sprawi, że pomieszczenie stanie się nudne, monotonne i bez wyrazu. Nic bardziej mylnego, monochromatyczne wnętrza są bardzo eleganckie. Zielone ściany, brązowa podłoga, meble i zabudowa oraz czarne dodatki oraz podwieszany sufit sprawiały, ze sypialnia pani Elizy była ponura i przytłaczająca, panowała w niej mroczna atmosfera. A przecież sypialnia to pomieszczenie, w którym powinniśmy się relaksować i odpoczywać po ciężkim dniu. Pani Eliza była pewna, ze chce zmienić oblicze swojej sypialni dlatego zdecydowała się wziąć udział  w programie „Szybkie Metamorfozy”. Z pomocą Magdaleny Borowiak-Wróblewskiej, architekta wnętrz oraz prowadzącej program „ Szybkie Metamorfozy” miała gwarancje, że nowa sypialnia będzie spełnieniem jej marzeń.

sypialnia_przed i po 1
Sypialnia przed i po metamorfozie
sypialnia_przed i po 2
Sypialnia przed i po metamorfozie

Architektka postanowiła wykorzystać w tym wnętrzu ciepłe, delikatne odcienie szarości. Niektóre z elementów są w srebrnym lub połyskującym kolorze, np. tapety na ścianie, dzięki czemu sypialnia nabrała blasku i stała się elegancka. Na ścianie zawisła galeria zdjęć.  Zastosowanie białych list przypodłogowych i przysufitowych uwydatniło piękny odcień szarości zdobiący ścianę za łóżkiem museum piece CSP-40 z kolekcji Color Stories marki Beniamin Moore oraz ozdobną tapetę.


Sypialnia pomalowana została farbą akrylową Natura marki Beniamin Moore. Farba ta jest całkowicie wolna od szkodliwych lotnych związków organicznych tzw. LZO. Mino iż malowanie odbywało się zimą Pani Eliza bez obaw mogła korzystać z pomieszczenia jeszcze tego samego dnia. Farba Natura z powodzeniem może być stosowana w sypialniach lub pokojach dziecięcych ponieważ jej ekologiczna receptura jest zupełnie bezzapachowa.

sypialnia_szarości 5

Ekipa programu „ Szybkie Metamorfozy” pozbyła się podwieszanego sufitu, który jak wyjaśnia Magdalena Borowiak – Wróblewska ograniczał przestrzeń. Białe meble rozjaśniające wnętrze i współgrające z szarym łóżkiem pięknie kontrastują z ciemno- brązową zabudową, która musiała pozostać w tym wnętrzu. Rama i zagłówek łóżka pokryte zostały miłą w dotyku szarą tkaniną co tworzy przytulny nastrój.

sypialnia_szarości 6


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *