Wyposażenie szafy w przedpokoju

Szafa w przedpokoju to bardzo dobry pomysł. Do wyboru są szafy wolnostojące do kupienia w sklepie lub szafy wykonywane na indywidualne zamówienie. Wybierając pierwszą możliwość kupujemy gotowy produkt, decydując się na drugą opcję mamy możliwość dopasowania szafy do naszych potrzeb i wymiarów pomieszczenia.  W zależności od wielkości naszego mieszkania i ilości szaf jakie w nim posiadamy, szafę w przedpokoju można różnie wyposażyć.

Szafa wnękowa, szkło czerwone
Szafa, drzwi przesuwne, szkło lacobel czerwony

Może ona być główna szafą przeznaczoną do przechowywania ubrań i obuwia. Można w niej oprócz półek i drążków przeznaczonych do wiszenia zarówno długich jak i krótkich ubrań zamontować specjalne półki na buty. Warto zaplanować w szafie miejsce do przechowywania rzeczy o nietypowych kształtach albo dużych rozmiarach. Doskonale sprawdzi się pod tym względem półka pawlaczowa. Dobrze by w szafie były szuflady, w których ułożona będzie bielizna, paski lub krawaty. Na te ostatnie można również zamontować dostępne na rynku specjalne wieszaki na krawaty i paski. Dostępne są także wieszaki na spodnie. Jeżeli nasza szafa jest wysoka lub korzystają z niej osoby o niewysokim wzroście lub dzieci albo osoby niepełnosprawne dobrym pomysłem bezie wykorzystanie pantografu, który bardzo ułatwia dostęp do powieszonych ubrań. Innym pomysłem na wyposażenie szafy są kosze. Zapewniają one dostęp powietrza do przechowywanych w nich rzeczy a ich druciana konstrukcja pozwala na sprawdzenie co jest w nich schowane bez potrzeby wysuwania ich.

szafa wnękowa z drzwiami przesuwnymi, miejsce na parasole, torebki katony, szuflady
Szafa z półkami na buty i miejscem na parasole

Jeśli szafa w przedpokoju jest jedną z kilku szaf w mieszkaniu lub posiadamy garderobę możemy wyposażyć ją trochę inaczej. Dobrze by w szafie w przedpokoju znalazły się drążki do powieszenia kurtek lub płaszczy. Warto zamontować także półki na buty oraz półki np. na szaliki i czapki. Część przestrzeni można przeznaczyć na różnej wielkości torby, zarówno te podręczne jak i np. te na laptopy. W szafie w przedpokoju powinny znajdować się również szuflady. Są one świetnym miejscem na klucze oraz inne różnego rodzaju drobne przedmioty, które potrzebujemy wychodząc z domu lub chcemy szybko odłożyć po powrocie. Tu jest także dobre miejsce do przechowywania parasoli.

Pamiętać należy, że przedpokój stanowi wizytówkę naszego mieszkania dlatego szafa powinna być nie tylko funkcjonalna ale również ładna. Będzie ona wtedy stanowiła ozdobę. Na rynku dostępnych jest wiele materiałów o różnych kolorach i wzorach, nawet najbardziej wymagające osoby znajdą odpowiadające im rozwiązania.

Szafa na ubrania, buty, kosze, drążki, szuflady, półki
Szafa z szufladami, pólkami na buty i koszami

                            


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *