Szafki kuchenne bez uchwytów, meble kuchenne biały połysk zdjęcia

W zależności od warunków jakie panują w pomieszczeniu zabudowa kuchni może różnie wyglądać. Wpływ na układ mebli mają miedzy innymi rozmieszczenie drzwi i okien oraz ich wielkość, usytuowanie przyłączy wodno kanalizacyjnych i elektrycznych. O ile istnieje taka możliwość warto przeanalizować ustawienie mebli w kuchni w kształcie litery „U”. To bardzo funkcjonalny układ wykorzystujący równocześnie całą dostępną przestrzeń oraz zapewniający dużo powierzchni roboczej i miejsca do przechowywania zarówno zapasów żywności jak i przyborów kuchennych.

kuchnia, szafki kuchenne bez uchytów, fototapeta na ścianie, fronty biały połysk

Prezentowana poniżej kuchnia została właśnie zaplanowana w takim układzie. Znajduje się tu wysoka zabudowa, w której miejsce ma lodówka do zabudowy, piekarnik umieszczony na bardzo wygodnej wysokości oraz mikrofala. Znajdują się tu także szafki do przechowywania. Dolne szafki wyposażyć można w różnego rodzaju systemy półek i koszy oraz organizerów dostępnych na rynku. Tutaj umieszczona została także zmywarka do zabudowy.

Górne szafki zaplanowano tylko na jednej ze ścian. Tu umieszczono również płytę grzejną oraz okap. Ściana zabezpieczona została przed osadzającym się tłuszczem i parą wodną lacobelem z grafiką. Jest on jednocześnie ozdobą utrzymanego głównie w bieli wnętrza. Charakterystyczne dla nowoczesnego stylu proste bryły i zachowane proste linie pozbawione zostały tradycyjnych uchwytów dzięki czemu można cieszyć się gładkością frontów. Wcześniej pojawiały się uchwyty listwowe na frontach i specjalnie budowane korpusy z wnęką pozwalającą chwycić front, do którego uchwytu już nie montowano. W tym projekcie zaproponowano fronty otwierane poprzez delikatne ich naciśnięcie. Zamykając szafkę wystarczy lekko docisnąć front. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu mechanicznego wspomagania otwierania frontów. Odpowiada za to płytka magnetyczna umieszczona po wewnętrznej stronie. 

kuchnia, meble kuchenne, szafki bez uchwytów, blat antracyt, zlew 1,5 komory

Zarówno kolorystyka, zwłaszcza dominująca, elegancka i ponadczasowa biel jak i wykorzystanie błyszczących powierzchni wpływa na optyczne powiększenie przestrzeni. Kontrastujące ciemne blaty pięknie podkreślają całość i nadają bardziej wyrazistego charakteru.

kuchnia, fronty kuchenne bez uchytów, zlewozmywak 1,5 komory, piekarnik w zabudowie, listwa przyścienna


Powiązane posty

Leave a Comment