Salon – pomysły na sufit i oświetlenie w salonie

Salon jest najważniejszym miejscem dla większości rodzin i często poświęca mu się dużo uwagi w tworzeniu przyjemnego i relaksującego miejsca odpoczynku. Jednak w salonie sufity często są pomijane, a jednak są one ważnym elementem w wykończeniu salonu.  W poprzednich dekadach uwagi sufitowi poświęcano znacznie więcej, ponieważ był on postrzegany jako najbliżej niebios i znak statusu. Arcydzieła, które wciąż zaskakują swoim pięknem i szczegółami, różnią się od dzisiejszych mało inspirujących sufitów.

Salon, Żyrandol, stolik kawowy, meblościanka, tynk dekoracyjny, kominek
Dobrze zaprojektowany sufit w salonie

Prawdopodobnie najbardziej znany sufit znajduje się w Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie. Ikoniczny obraz przedstawia rękę Boga dając życie Adamowi i został namalowany przez znanego artystę Michała Anioła na początku 1500 r. Inne miejsca kultu, rezydencję i pałace na całym świecie mają podobnie piękne i znaczące obrazy i dekoracje na suficie. Dzisiejsze domy mogą zwierać niektóre pomysły z przeszłości i można stworzyć interesujący i atrakcyjny sufit na wiele sposobów.

Naturalne światła odgrywają istotną rolę w dekoracji sufitu i istnieje wiele ich odmian. Jeśli Twój salon ma wysoki sufit to wiszące światła pokaże cudowne proporcje pomieszczenia. Rozważmy atmosferę, którą chcesz stworzyć i zdecyduj się na wielki projekt i wyraźne kolory, ale miłe w dotyku lub wybierz delikatne wzory w ciepłych i przytulnych kolorach.

Salon, Żyrandol, kominek, komoda, stolik kawowy, tynk dekoracyjny

Żyrandole nie są już domeną pałaców i dworów, teraz są dostępne do naszych salonów w różnych rozmiarach. To z pewnością pozwoli Państwu umilić rozmowę w pomieszczeniu, w którym przyjmowani są goście. Jeśli wolisz coś niższego, ale elastycznego, wybierz światła, które są ustawione na suficie i obejmują poszczególne miejsce i umożliwiają kontrolę natężenia światła, dzięki czemu można stworzyć doskonałą atmosferę bez względu na okazję. Jasne oświetlenie będzie przydatne, gdy dzieci bawią się w salonie a ty czytasz na kanapie, a bardziej miękkie oświetlenie może stworzyć wspaniałą atmosferę podczas oglądania filmu.


wnętrze brąz, biały, salon, kuchnia, żyrandol, stolik kawowy, stół, jadalnia

Jeśli twój dom ma pewien styl znajdziesz wiele kolekcji sufitów, z których będziesz mógł wybrać w tym typowo angielski,  skomplikowany i tradycyjny wykonany z tynku, co nada twojemu wnętrzu historycznego charakteru.

salon, wnętrze biało szare, tynk ozdobny na ścianie

Niezależnie od twojego wyboru możesz być pewien, że zaprojektowanie ciekawego sufitu będzie warto, gdyż uzyskasz przyjemne otoczenie w domu. Wyobraź sobie jak miło byłoby na koniec długiego dnia pracy, poczuć się swobodnie i wyłączyć się od stresów dnia codziennego i zrelaksować się przy nastrojowym oświetleniu. Pogrążyć się w zaciszu swojego salonu i po prostu czuć się dobrze. Zasługujesz na to!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *