Nowoczesna kuchnia z wyspą kuchenną z zlewem oraz płytą grzejną

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Tu nie tylko gotujemy, ale też przebywamy z rodziną albo wspólnie ze znajomymi spędzamy miło czas podczas przygotowywania kolacji. Kuchnia w stylu nowoczesnym charakteryzuje się geometrycznymi bryłami, prostymi liniami, takimi samymi uchwytami. Coraz częściej wybierane są zabudowy kuchenne bezuchwytowe. Kuchnie w stylu nowoczesnym można zaaranżować w dowolnym kolorze, a olbrzymia gama kolorystyczna proponowana przez producentów tworzy właściwie nieograniczone możliwości. Jeśli dysponujemy dużą kuchnią warto rozważyć montaż wyspy kuchennej. Tworzy ona dodatkową powierzchnię, którą w zależności od potrzeb można przeznaczyć do przechowywania, pracy lub zainstalowania zlewu albo płyty grzejnej.

wyspa kuchenna, okap w blacie, okna panoramiczne, barek
Nowoczesna kuchnia z wyspą, inspiracje

Pokazana tym razem kuchnia w nowoczesnym stylu wyposażona jest właśnie w wyspę kuchenną, na której zamontowano dwa zlewozmywaki,  płytę grzejną oraz bardzo ciekawe rozwiązanie jakim jest wysuwany z blatu okap. Charakteryzuje się on elektronicznym sterowaniem, posiada panel dotykowy, pilot zdalnego sterowania, wysokiej jakości filtry węglowe, wyposażony jest również w dekoracyjne i funkcjonalne oświetlenie. To wszystko sprawia, że korzystanie z tego produktu jest bardzo komfortowe. W wyspie zaplanowane są również pojemne szuflady, mieszczące wszystkie rzeczy, które lubimy mieć pod ręką podczas gotowania. Wyspa kuchenna połączona została z półwyspem pełniącym funkcje stołu. To świetne miejsce na rodzinne śniadanie lub kolację z przyjaciółmi.

wyspa, biała kuchnia, okap w blacie, zlew na wyspie
Nowoczesna kuchnia z wyspą i barkiem, okap w blacie, kuchnia biała

Ciekawym wizualnie zabiegiem jest zabudowanie okien panoramicznych. Wykorzystana została w ten sposób dostępna przestrzeń. Piekarnik, lodówka oraz mikrofala umieszczone są w wysokiej zabudowie. Umiejscowienia piekarnika i mikrofali pozwala na komfortowe korzystanie z nich. Urządzeniom tym towarzyszą pojemne szafki, w których przechowywać można drobny sprzęt AGD, garnki czy patelnie. Najwyżej położone szafki to świetne miejsce do przechowywania rzadziej używanych rzeczy.

kuchnia biała, blat drewniany, okno panoramiczne, fronty białe,

W kuchni dominuje biel. Aluminium oraz czerń stanowią podkreślenie nowoczesnego charakteru wnętrza.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *