Mebin, meble kuchenne w nowoczesnym stylu

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. Tu nie tylko gotujemy i szykujemy posiłki ale także często zdarza się tak, że jest to miejsce w którym rozmawiamy lub siadamy przy wspólnym stole. Właśnie dlatego tak ważne jest aby kuchnia była urządzona w funkcjonalny sposób ale również by jej wygląd spełniał oczekiwania domowników. Połączenie estetyki, najnowszych trendów oraz funkcjonalności to wymagające zadanie.

Mebin_Moon Kuchnia, czarna, stół
Mebin Moon Kuchnia

Kuchnia urządzona w nowoczesnym stylu powinna być wyposażona w wystarczającą ilość szafek i szuflad by wszystkie sprzęty znalazły w nich swoje miejsce. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w małych kuchniach, w których nagromadzenie sprzętów i ozdób może wpłynąć na jej zmniejszenie. Nowoczesny styl kuchni charakteryzuje się prostymi, geometrycznymi bryłami oraz dużymi , gładkimi powierzchniami. Coraz częściej używane są meble bezuchwytowe, popularne są elektryczne systemy otwierania szuflad albo szafek.


Producenci proponują coraz większą gamę praktycznych, wykorzystujących każdą wolną przestrzeń systemów półek lub koszy.

Nowe rozwiązania dotyczące np.  umiejscowienia sprzętu AGD, choćby piekarnika na wysokości wzroku, służą nie tylko zachowaniu linii mebli ale również pełnią funkcje praktyczne. Wygoda pracy w kuchni zależy także miedzy innymi od dopasowania wysokości mebli i blatów do użytkowników oraz poziomu hałasu panującego we wnętrzu, warto zatem wybierać urządzenia o niskim jego poziomie. Komfort pracy to także odpowiednie oświetlenie. Nie powinno się ograniczać tylko do światła górnego ale szczególną uwagę zwrócić na te miejsca w których znajdują się strefy przygotowywania posiłków. Oświetlenie ma również wpływ na atmosferę panująca we wnętrzu.

Interesująco przedstawia się propozycja firmy Mebin. Elegancka aranżacja mebli kuchennych utrzymana w czerni i aluminium z  dodatkiem energetyzującego pomarańczu przykuwa wzrok. Wygodne szafki oraz szuflady zapewniają wystarczająca ilość miejsca do przechowywania. Szklane fronty dodają zabudowie meblowej lekkości. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie w tej aranżacji stołu, przy którym może spotkać się cała rodzina nie tylko na czas obiadu. Ta nietuzinkowa kuchnia z pewnością będzie dumą użytkowników.

                                                                                                                   


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *