Kuchnia w nowoczesnym stylu z frontami w połysku i frontami ze szkła.

Jeśli właśnie czeka nas remont kuchni lub urządzamy nowe wnętrze powinniśmy zastanowić się w jakim stylu ona będzie urządzona. Przede wszystkim wyposażenie kuchni powinno być dopasowane do wystroju całego mieszkania. Styl klasyczny charakteryzuje się zdobionymi frontami ze szkła i uchwytami aluminiowymi w formie ramki. Dominują tu naturalne materiały np. drewno w różnych odcieniach i kamień. Styl nowoczesny to proste formy, uchwyty o ile w ogóle są montowane również są w geometrycznych kształtach, odchodzi się od frezowanych frontów. Kolorystyka w kuchni w nowoczesnym stylu jest bardzo bogata. Producenci wciąż poszerzają ofertę materiałów i kolorów. W nowoczesnej kuchni kolorom może towarzyszyć szkło i aluminium.

meble kuchenne, barek, hokery, fronty szklane wanilia


Zaprezentowana poniżej kuchnia urządzona została właśnie w nowoczesnym stylu. Istniejący układ przyłączy wodno- kanalizacyjnych wymusił układ zabudowy meblowej. W szafce umiejscowiony został piekarnik do zabudowy oraz płyta grzejna, obok znajduje się szafka zlewozmywakowa. Kolejna szafka wyposażona została w szuflady. Pod oknem zaplanowano miejsce, gdzie można usiąść i napić się kawy albo zjeść śniadanie. Druga ściana zabudowana została szafkami z szufladami.

meble kuchenne nowoczesne, sortownik na śmieci, fronty szklane wanilia, blat egger zebrano beżowoszare

W kuchni szuflady świetnie się sprawdzają, znacznie ułatwiają utrzymanie porządku zwłaszcza jeśli są wyposażone w specjalne organizery. Przechowywać w nich można nie tylko sztućce ale również większe przedmioty np. garnki, drobny sprzęt AGD. Na rynku dostępne są także specjalne wkłady do szuflad służące do przechowywania talerzy. Dzięki nim zapewniony został łatwy dostęp do każdego naczynia przez co zapobiegać można ich stłuczeniu. Wysoka zabudowa mieści lodówkę oraz praktyczną szafkę, dzięki czemu nie tylko zachowana jest linia szafek ale również wykorzystana wolna przestrzeń nad lodówką. Kolorystyka wnętrza utrzymana jest w ciepłych odcieniach wanilii oraz zebrano. Zaproponowane fronty w połysku dodatkowo odbijają światło co wpływa na optyczne powiększenie przestrzeni. Fronty ze szkła dodają zabudowie lekkości i „powietrza” Nowoczesna kuchnia nie zawsze oznacza zimne wnętrze. Wykorzystanie ciepłych kolorów sprawi, że pomieszczenie mimo prostych brył nabierze ciepła i będzie przytulne. 

kuchnia, wnętrze wanilia, barek, hokery


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *