Jaki styl kuchni wybrać – kuchnia w stylu klasycznym

Choć wiele osób wybiera modny styl nowoczesny kuchni, styl klasyczny cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Cechami charakterystycznymi stylu klasycznego, w tym także angielskiego czy rustykalnego są zdobienia. Dotyczy to zarówno frontów jak i uchwytów. Meble w stylu klasycznym wykonane są z naturalnych materiałów, np. drewna w różnych odcieniach i kamienia.

kuchnia klasyczna, ecru, wanilia


Przykładem kuchni w stylu klasycznym może być przedstawiona poniżej aranżacja wnętrza. W kuchni tej znajduje się dużo szafek i szuflad zapewniających wygodną przestrzeń do przechowywania zarówno zapasów żywności jak i sprzętów czy przyborów kuchennych. Jest tu także miejsce na wyeksponowanie ulubionej porcelany.

Cały wykorzystany sprzęt AGD( lodówka, zmywarka, piekarnik) w tym przypadku jest sprzętem do zabudowy. W szafce zlewozmywakowej  zamiast tradycyjnego kosza na śmieci umieścić można organizer przeznaczony do segregacji odpadów. Dzięki zastosowaniu wysuwanych koszy zapewniony został wygodny dostęp do wszystkich ułożonych tam rzeczy. Ciekawym, ozdobnym i przykuwającym wzrok elementem aranżacji jest obudowa okapu. Ozdobne półki dodają zabudowie lekkości, sprawiają, że mimo dużej ilości szafek nie jest ona masywna.

Doskonałym dodatkiem do kuchni w klasycznym stylu będą różnego rodzaju bibeloty oraz np. stare młynki do kawy lub mosiężne moździerze. Kuchnia urządzona w stylu klasycznym ze względu na zdobienia, które sprawiają, ze meble wydają się cięższe lepiej będzie prezentowała się w większych pomieszczeniach.  Ta aranżacja zaplanowana została w kolorze białym, który podkreślony został grafitem. Mimo chłodnej kolorystyki drewniane fronty nadają wnętrzu przytulną atmosferę.

Kuchnia urządzona jest w elegancki, ponadczasowy sposób. Naturalne materiały o wysokiej jakości sprawiają, że zaspokoją one gusta nawet najbardziej wymagających osób. Właśnie to, że kuchnie klasyczne nie wychodzą z mody, nie są zależne od panujących obecnie trendów, tworzą przytulne. ciepłe i rodzinne wnętrza sprawia, że tak wiele osób decyduję się wybrać ten styl. 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *