Urządzamy małą garderobę

Często w naszych mieszkaniach mamy wnęki bądź niewielkie schowki, które nie są wykorzystane. Można w nich urządzić mała garderobę. Dobrze rozplanowana przestrzeń pozwoli utrzymać porządek oraz wykorzystać dostępną powierzchnię. Poniżej pokazane zostało rozwiązanie dla małej przestrzeni. Urządzona w niej garderoba została dopasowana do potrzeb użytkowników. Pierwszy moduł od lewej wyposażony został w półki. Na najwyższych ułożyć można ubrania z których rzadziej korzystamy, środkowa część będzie najlepsza dla rzeczy, które chcemy mieć „pod ręką” , na najniższych półkach można ułożyć np. buty.

mała garderoba, szuflady, miejsce na deskę do prasowania, żelazko, wieszanie na rzeczy krótkie, wieszanie na rzeczy długie


Buty dobrze jest przechowywać w oryginalnych pudełkach lub w specjalnych kartonikach przeznaczonych do tego celu. Na rynku jest dostępnych wiele wzorów takich pudełek, niektóre z nich mają miejsce na opisanie co znajduje się w środku, inne mają przeźroczystą wstawkę, przez którą można zobaczyć jaka para butów znajduje się w środku, bez potrzeby otwierania opakowania. Narożnik garderoby wyposażony został w dwa drążki przeznaczone do wieszania krótkich rzeczy np. marynarek, koszul, bluzek, spodni czy spódnic. Kolejny moduł składa się z półek oraz szuflad. Szuflady są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Jeśli wyposażymy je w specjalne wkłady lub organizery z pewnością pozwolą one na utrzymanie porządku a każda nawet najmniejsza rzecz będzie miała w nich swoje miejsce co pozwoli bez trudu odnaleźć ją. Szuflady są świetnym miejscem do przechowywania bielizny, pasków czy krawatów. Te ostatnie mogą również być powieszone na specjalnym wieszaku dedykowanym właśnie paskom i krawatom. Kolejny moduł  z drążkiem przeznaczony jest do wieszania długich ubrań np. sukienek lub płaszczy.

Poniżej zaplanowano przestrzeń np. na odkurzacz bądź inny przedmiot o nieco większych wymiarach. Ostatni wąski moduł przeznaczony jest do przechowywania deski do prasowania. Górna część garderoby to półka pawlaczowa, na której przechowujemy np. sezonowe ubrania bądź przedmioty których nie używamy zbyt często. Można je schować w kartonach, których różne wzory, kolory i rozmiary oferują producenci  lub też w workach próżniowych, dzięki którym można zaoszczędzić sporo miejsca.

mała garderoba, półki, szuflady, drążki, deska do prasowania, płyta egger, podłoga panele egger

Zanim więc we wnęce lub schowku zrobi się bałagan zastanówmy się czy nie jest to odpowiednie miejsce do stworzenia małej garderoby. Pamiętając o gabarytach i potrzebach starajmy się rozsądnie zaplanować przestrzeń.

Mała garderoba zdjęcia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *