Szafa z drzwiami przesuwnymi z miejscem na torebki, buty, spodnie, segregatory

Szafa z drzwiami przesuwnymi to świetny pomysł dla każdego wnętrza. Dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych oszczędzamy miejsce, ponadto jej atutem jest to, jeśli jest ona wykonywana na zamówienie, że możemy dostosować ją do naszych potrzeb oraz pomieszczenia. Tu właściwie nie ma ograniczeń, szafę na zamówienie można dostosować do wszystkich pomieszczeń niezależnie od ich wysokości i szerokości a także od istniejących skosów. Szafa może służyć do przechowywania nie tylko ubrań. W zależności od naszych potrzeb można ją wyposażyć w różnego rodzaju kosze, uchwyty i wieszaki lub nawet w biurko. Osoby lubiące torebki i buty z pewnością będą chciały w swojej szafie przeznaczyć trochę miejsca na przechowywanie swoich kolekcji. Tym razem pokazujemy przykładowe rozwiązanie dla szafy, w której miejsce miały znaleźć segregatory, buty i torebki.

Szafa wnękowa przesuwna, buty, torebki, krawaty, wieszak na spodnie


Została ona zaplanowana w kształcie litery „L” . Pierwszy z modułów w całości został przeznaczony na segregatory. Następnie znajduje się moduł narożny, jedna jego część wyposażona została w drążek przeznaczony do wieszania długich ubrań oraz w dużą szufladę, w której swoje miejsce będzie miała rura do odkurzacza. Druga część modułu narożnego wyposażona jest w dwa drążki przeznaczone do wieszania krótkich ubrań, marynarek, koszul czy bluzek. Następny moduł posiada dwa specjalne wieszaki: górny wieszak typu „ puzon” pozwala na wysuwanie go dlatego niezależnie od głębokości samej szafy można na nim powiesić szersze ubrania. Poniżej znajduje się wieszak dedykowany spodniom. Następna część szafy to półki do układania ubrań dwie szuflady na paski i krawaty.

wnękowe szafy z drzwiami przesuwny, miesce na rurę do odkurzacza, segregatory

Dobrym pomysłem będzie wyposażenie ich w specjalne wkłady ułatwiające segregacje poszczególnych przedmiotów. Pod szufladami znajdują się specjalne półki na obuwie. Dzięki nim mamy zapewniony łatwy dostęp, buty są poukładane i widoczne- nie musimy ich szukać, nie niszczą się, mają również odpowiednią wentylację. Półki tego typu bez trudu można znaleźć na rynku. Ostatnia część szafy to półki na torebki. Cała górna część szafy to półka pawlaczowa – świetne miejsce do przechowywania rzadziej używanych rzeczy.

szafa wnękowa drzwi przesuwne, płyta egger, szuflady, półki, drązki na sukienki

Ogromna ilość materiałów, wzorów i kolorów pozwoli na idealne dopasowanie drzwi przesuwnych do reszty pomieszczenia.

szafy wnękowe drzwi szklane, płyta eggerPrzeznaczenie zaprojektowanej szafy z drzwiami suwanymi

 • odzież wierzchnią sezonową i posezonową (płaszcze, kurtki zimowe, kurtki przejściowe);
 • obuwie sezonowe i posezonowe oraz szpilki i czółenka
 • swetry, dresy, polary;
 • garnitury, marynarki, spodnie, żakiety, spódnice;
 • suknie długie i krótkie;
 • krawaty, apaszki, chustki;
 • kapelusze, torebki
 • buty narciarskie, kaski narciarskie, gogle, skarpety narciarskie; odzież termiczna narciarska;
 • walizki, torby podróżne, plecaki, śpiwory;
 • rura do odkurzacza centralnego oraz wszystkie ssawki;
 • jeden moduł przeznaczony na dokumentację (segregatory, ok. 80-100 szt.) –  oraz na różne „domowe papiery”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *