Rolety i żaluzje w nowej odsłonie

Wydaje się, że przeznaczenie żaluzji i rolet jest oczywiste. Jednak można dla nich znaleźć zastosowanie w miejscach, z którymi wcześniej ich nie łączono. Tradycyjnie rolety i żaluzje kojarzone są z dekoracyjnym i praktycznym zasłonięciem okna. Stanowią one jednak również świetne rozwiązanie w przypadku podziału pomieszczeń, oddzielania stanowisk pracy albo maskowania wnęk, witryn lub szafek. W kuchni czy biblioteczce dobrze sprawdzą się żalzje aluminiowe. Prosta konstrukcja, trwałość oraz szybki i łatwy montaż to dla nich cechy charakterystyczne. Zapewniają one dodatkowo dostęp powietrza do zasłoniętych przestrzeni.

Żaluzje, rolety, drewniane okna

We wnętrzach o rustykalnym klimacie idealne będą ekomaty. W biurach, gabinetach lub pracowniach szerokie zastosowanie znajdą żaluzje Verticale. Zamontować można je zarówno do sufitu jak i ściany, posiadają regulowany kąt nachylenia poszczególnych paneli. Ta cecha to ogromna zaleta w pomieszczeniach, w których promienie słoneczne mogą odbijać się od powierzchni monitora. Żaluzje pionowe świetnie sprawdzą się także np. w restauracjach, miejscu, w którym chcemy podzielić przestrzeń na obszary.


Ci z nas, którzy mogą cieszyć się ogrodem zimowym docenią z pewnością żaluzje plisowane. Mechanizm, w który zostały one wyposażone pozwala na zsuwanie tkaniny zarówno od góry jak i od dołu. Żaluzje te pozwalają zachować komfort i dyskrecję. Dzięki nim mamy możliwość kontroli kąta i ilości wpadającego światła słonecznego. Ich zaletą jest również to, że wygodna instalacja rolet pozwala na uchylenie okna albo otwieranie pojedynczych skrzydeł. Wspomniane wcześniej żaluzje alumnowie także znają zastosowanie w ogrodzie zimowym. Montaż z dala od szyby eliminuje ryzyko przywierania do tafli okna pokrytej skroploną parą wodną.

Rolety i żaluzie

Jak kolor rolety wpływa na pomieszczenie?

Warto zastanowić się nad wzorem wybieranej rolety. Duże motywy mogą dominować we wnętrzu, będą przykuwać wzrok i nadadzą mu specyficznego charakteru. Zwolennicy klasycznej elegancji z pewnością zainteresowani będą gładkimi roletami o jasnym odcieniu, które delikatnie i subtelnie będą ozdabiały okna, stając się jednocześnie jego praktycznym elementem. Kolorowa roleta o wyraźnym wzorze we wnętrzu o minimalistycznym stylu może stać się ciekawym elementem dekoracji, ożywiającym pomieszczenie.

Rolety, żaluzie czerowone

Decydując o wyborze odpowiedniej osłony okiennej uwagę skupiamy na jej mechanizmie i praktycznym zastosowaniu, warto również spojrzeć na nie pod względem estetyki, by stworzyć we wnętrzu piękną aranżację i miłą atmosferę.

Rolety i żaluzie drewniane


One Reply to “Rolety i żaluzje w nowej odsłonie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *