Otwarta kuchnia z barkiem

Często nasze mieszkania nie są duże w związku z czym kuchnia również nie należy do największych. Dobrym sposobem – o ile istnieje taka możliwość – jest wyburzenie części ścian i otworzenie jej na inne pomieszczenia np. salon czy jadalnię. Takie rozwiązanie jest chętnie wybierane ponieważ powiększa przestrzeń. Kuchnia otwarta powinna być spójna wizualnie z pomieszczeniem, z którym jest połączona. Poniżej pokazany został jeden z wielu możliwych układów kuchni otwartej. Znalazły się w niej wysokie szafki, w których jest miejsce na lodówkę do zabudowy, piekarnik oraz mikrofalę. W tej części zabudowy znalazły się szafki na kosze cargo, dzięki zastosowaniu których zapewniony jest łatwy dostęp do wszystkich na nich przedmiotów. Również tu wygospodarować można miejsce na wysokie przedmioty, których nie ma możliwości przechowywania w standardowych szafkach, np. mop.kuchnia otwarta z barkiem, biała, szara, barek

Wszystkie fronty dolnych szafek są jednakowe, natomiast kryją one różne rozwiązania. Między innymi szafkę, w której zamontowany jest organizer do segregacji odpadów lub tradycyjny kosz na śmieci, zmywarka lub szuflady o różnej głębokości na sztućce i inne przybory kuchenne. Zarówno w dolnych jak i w górnych szafkach zachowane zostały proste linie charakterystyczne dla nowoczesnego stylu.


Barek w kuchni zarówno zwiększa powierzchnię roboczą blatów oraz jednocześnie stanowi alternatywę dla stołu kuchennego. Kolorystyka kuchni opiera się na dwóch kolorach- bieli i szarości towarzyszą im elementy w kolorze aluminium oraz czarnym.

Oświetlenie w kuchni jest ważnym elementem jej wyposażenia. Oprócz jasnego górnego światła warto dodatkowo oświetlić te powierzchnie, na których pracujemy. Światło w kuchni pełni także funkcje dekoracyjne. Podświetlone szafki, witryny, blaty czy cokoły będą pięknie się prezentowały. Efekt wizualny ma duże znaczenie zarówno w małych zamkniętych  jak i dużych otwartych kuchniach. Odpowiednim oświetleniem kuchni można osiągnąć dodatkowe efekty podnoszące jej atrakcyjność.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *