Mieszkanie – wymarzona garderoba

Wiele osób decyduje się na oddzielna wymarzoną garderobę. To bardzo dobry pomysł. Garderoba może być oddzielnym pomieszczeniem lub można wydzielić przestrzeń z większego pomieszczenia. Często garderoba jest umiejscowiona na poddaszu. Tam skosy pomieszczenia nie będą stanowiły problemu. Dobrze byłoby gdyby znalazła się ona w pobliżu sypialni.  Niezależnie od jej wielkości powinna ona być dopasowana do potrzeb domowników. Dlatego planując garderobę dobrze jest współpracować z projektantem, który doradzi najlepsze rozwiązania. Oprócz tradycyjnych garderób wykonanych w całości z płyty meblowej, na rynku dostępne są garderoby modułowe. Poniżej przedstawiamy przykład takiego właśnie pomieszczenia.

garderoba, salon, szyba mleczna, drzwi przesuwne aluminium


Zaplanowane zostały tu moduły spełniające różna funkcję. Pierwszy z nich wyposażony jest w drążek do wieszania długich ubrań, np. sukienek. Za nim znajduje się drążek, na którym powiesić można krótkie ubrania typu bluzki, koszule czy spódnice. Pod nim znajduje się specjalny wieszak na spodnie, na którym nie pogniotą się one Na dole znajdują się szuflady. Natomiast u góry półki.

Dwa kolejne moduły są takie same. Szerokie półki zapewniają wystarczająco dużo miejsca do układania ubrań. Posiadają one również wygodne szuflady, w których znacznie łatwiej jest utrzymać porządek niż na półkach. Są one świetnym miejscem do przechowywania bielizny, krawatów lub pasków. Jeśli dodatkowo wyposażone będą w specjalne wkłady utrzymanie porządku okaże się jeszcze łatwiejsze.

Kolejny moduł również wyposażony jest w drążek do powieszenia długich ubrań a także szuflady. Ostatni moduł przeznaczony jest do układania złożonych ubrań, jest tu także szeroka szuflada oraz specjalne półki na buty. Górna część garderoby to półka pawlaczowi, na której przechowuje się rzeczy rzadko używane lub  np. sezonowe ubrania. Można je schować w różnego rodzaju kartonach lub workach próżniowych. Wykorzystanie konstrukcji aluminiowej zamiast najczęściej stosowanych boków zabudowy z płyty meblowej sprawia, że staje się ona „ lżejsza” i napiera powietrza.

Przedstawiona garderoba została zamknięta drzwiami przesuwnymi, których wypełnienie stanowi połączenie płyty wiórowej ze szkłem mlecznym. Odpowiednio dobrane drzwi mogą również stać się ozdobą wnętrza.

garderoba, półki na buty, szufladygarderoba z płyty meblowej eggergarderoba w mieszkaniu, szuflady na krawaty, paski, bieliznę, wieszak na spodnie, marynarki koszule, półki na buty


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *