Kuchnia angielska z wyspa kuchenną

Styl angielski charakteryzuje się bogatymi zdobieniami, materiałami wysokiej jakości i jasnymi kolorami. Mimo często wybieranych kuchni w stylu nowoczesnym cieszy się on niesłabnącą popularnością. Wpływ na to ma ponadczasowy design. Kuchnie angielskie dają poczucie prestiżu i elegancji a jednocześnie ciepła i wnętrza o wyjątkowej atmosferze. Kuchnia w stylu angielskim to pomieszczenie urządzone na długi czas. Naturalne, bardzo dobrej klasy materiały tworzą meble, które mogą służyć nam długie lata. Drewno, kamień, o które będziemy dbali na pewno cieszyć nas będą latami.

Kuchnia angielska, wyspa kuchenna, blat kamienny, krem fronty, witryny

Tradycyjne wzornictwo, naturalne materiały w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi pozwolą urządzić wnętrze idealnie dopasowane do naszych potrzeb.


Przedstawiony projekt pokazuje jedną z wielu możliwości urządzenia kuchni w stylu angielskim. Przestrzeń została tak zorganizowana by wykorzystać maksymalną ilość miejsca do pracy i przechowywania. Duża ilość szafek zapewnia miejsce dla wielu garnków, patelni, sprzętów i przyborów kuchennych. Wygodne szuflady wyposażone w specjalne wkłady ułatwią utrzymanie porządku. Na rynku dostępne są różnego rodzaju wkłady o różnym przeznaczeniu, możemy znaleźć wkłady np. na sztućce albo talerze. W zależności od wielkości i przeznaczenia bez trudu znaleźć można odpowiedni wkład. Ciekawym elementem mebli kuchennych kuchnia angielska jest wyspa. Została ona również wyposażone w szafki dzięki czemu nie tylko powiększa przestrzeń do przechowywania ale stanowi również wygodne, dostępne z wielu stron miejsce do pracy. W kuchni tej zaplanowano również zmywarkę do zabudowy oraz wykorzystano ceramiczny zlewozmywak z baterią  z ceramicznym pokrętłem, wykończoną w chromie.

kuchnia angielska meble, zlewozmywak w wysie, kredens kuchenny, bateria grohe

Elementem zdobiącym wnętrze jest obudowa płyty grzejnej, w której także ukryty został okap. Pięknie zdobiona przyciąga ona spojrzenia. Witryny – górne szafki dodają wnętrzu lekkości, sprawiają, że pomieszczenie nie wydaje się przeciążona dużą ilością szczegółów. Oświetlenie wewnątrz nich dodaje nie tylko im ale również całemu wnętrzu uroku. 

meble kuchenne kuchnie angielskie, wyspa, kredens, zlew na wyspie kuchennej

Urządzając kuchnię angielską z wyspą kuchenną pamiętajmy by zwłaszcza ta wykonywana na indywidualne zamówienie była możliwie jak najbardziej dopasowana do naszych oczekiwań. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na to jakie możliwości i ograniczenia tworzy samo pomieszczenie. Jego wymiary, ilość okien i drzwi, wnęki, przyłącza wodno- kanalizacyjne itp. wyznaczą możliwe do zrealizowania rozwiązania.

meble kuchenne kuchnia angielska, kredens, wyspa ze zlewozmywakiem, witryny

Kuchnia angielska galeria


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *