Jak urządzić wąską kuchnię w bloku

Wiele mieszkań w bloku ma długą, wąską kuchnię. Może ona stworzyć  pewna trudność podczas urządzania. Jeśli nie ma możliwości zlikwidowania lub przesunięcia ściany trzeba zastanowić się jak funkcjonalnie ją urządzić. Przede wszystkim zacząć należy od tego, że jedna kuchnia nie jest równa drugiej. W jednej kuchni będzie można zaplanować układ dwurzędowy a w innej zmieści się tylko zabudowa jednorzędowa. Rozpocząć należy od dokładnego określenia ile miejsca mamy do dyspozycji oraz przeanalizowania miejsc przyłączy a także możliwości ich ewentualnej zmiany. Na dostępnej powierzchni należy zaplanować kilka stref. Pierwsza strefa to zapasy- w zależności od ilości członków rodziny, naszych przyzwyczajeń oraz częstotliwości zakupów powinniśmy określić jaka duża będzie lodówka oraz ile miejsca w szafkach będą zajmowały nasze zapasy żywności. Kolejnym krokiem będzie zastanowienie się ile miejsca potrzebujemy na przechowywanie sprzętów i przyborów kuchennych (np. robot kuchenny, patelnie, garnki, naczynia itp.) Następnie wyznaczamy miejsce pod zlewozmywak i zmywarkę. Warto zastanowić się czy jesteśmy wystarczy nam mniejszy zlew- jednokomorowy zamiast np. dwukomorowego lub czy zmywarka o szerokości 60 cm nie będzie zbyt duża. Podobnie sytuacja ma się z płytą grzejną. Być może wystarczy ta o mniejszej ilości palników.

kuchnia, wąska kuchnia, zmywarka 60, szuflady wewnętrzne blum, biała, fronty połysk


Jedną z ważniejszych stref w kuchni jest strefa przygotowywania posiłków. Dlatego powinniśmy zwrócić uwagę by była ona możliwie jak największa.

Zamawiając kuchnie na wymiar mamy możliwość dostosowania jej do naszych indywidualnych potrzeb. Pamiętajmy, że oprócz rozmieszenia poszczególnych szafek i sprzętów na komfort pracy w kuchni wpływ ma również wysokość na jakiej został umieszczony blat oraz powieszone górne szafki. Inne oczekiwania w tym względzie będzie miała osoba o niższym wzroście, inne osoba wysoka a jeszcze inne osoba niepełnosprawna.

kuchnia, wąska kuchnia, pomarańczowo-szara, stół, połysk

Na koniec urządzając wąską kuchnię w bloku wybieramy styl w jakim ona będzie wykonana oraz kolorystykę. Pamiętajmy także o odpowiednim oświetleniu wnętrza kuchennego


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *