Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim

Obecnie bardzo często wybierana jest kuchnia w stylu nowoczesnym, jednak niesłabnącym powodzeniem cieszy się ponadczasowa kuchnia w stylu angielskim.

Kuchnia w stylu angielskim charakteryzuje się dużą ilością ozdobnych elementów. Fronty z pięknymi frezami, plafony tworzą niepowtarzalny charakter wnętrza. Najczęściej wybierane są meble w białym kolorze wykonane z naturalnych materiałów. Sprawia to, że kuchnia staje szlachetna i wytworna z jednej strony a jednocześnie przytulna i ciepła z drugiej.

kuchnia angielska, krem, wyspa, blaty kamienne


W przedstawionym poniżej projekcie kuchni w stylu angielskim zaplanowano wysoka zabudowę, w której znalazło się miejsce na wolnostojącą lodówkę oraz piekarnik. Towarzyszą im wygodne i pojemne szafki. Ciąg dolnych szafek rozpoczyna szafka narożna. Kolejna jest szafka zlewozmywakowa. Wyposażyć można ją w kosz na śmieci lub specjalny organizer przeznaczony do segregacji odpadów. Następny front kryje za sobą zmywarkę. Za nią zaplanowano szuflady. Na innej ścianie zaplanowano zabudowę meblową wraz z płytą grzejną. Tu również znajduję się szuflady, tym razem o wiele szersze.

angielska kuchnia, żyrandol, podłoga drewniana, blaty drewniane, fronty białe

Wyposażone we wkłady szuflady bardzo ułatwiają utrzymanie porządku wewnątrz nich. Mimo dużej ilości przyborów i akcesoriów kuchennych każdy z nich będzie miał swoje miejsce. Dodatkowo znajdują się tu także praktyczne szafki. Nad płytą grzejna zainstalowany jest okap. Obok wysokich szafek znajduje się szafka górna z przeszklonymi frontami dodającymi wnętrzu lekkości i uroku. Białe meble świetnie komponują się z drewnianym blatem.Kuchnia angielska

Kuchnia angielska, fronty białe, blaty drewniane
Kuchnia angielska, fronty białe, blaty drewniane, żyrandol

Kuchnia w stylu angielskim wykonana z wysokiej jakości materiałów w połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem szafek, wysokiej klasy zawiasami i innymi akcesoriami z pewnością będzie zachwycać przez długie lata niezależnie od panujących aktualnie mód i trendów. Decydując się na taką aranżację wnętrza mamy gwarancję, że zarówno dziś jak i przyszłości będzie ona na czasie.

Angielska kuchnia, witryny w szafkach górnych, białe fronty, drewniane blaty


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *