Jak urządzić kuchnię otwartą?

Nasze kuchnie różnią się od siebie. Na ich wygląd mają wpływ uwarunkowania pomieszczenia, jego wymiary, umiejscowienie przyłączy wodno- kanalizacyjnych, elektrycznych, kominy itp. Różne aranżacje wynikają również z potrzeb i gustów użytkowników a te jak wiadomo są bardzo indywidualną kwestią. Urządzając kuchnie otwartą na salon należy spojrzeć na nią w szerszym kontekście. Powinna ona być skomponowana z pomieszczeniem, na które jest otwarta, np. salonem czy jadalnią.

Tym razem przedstawiamy kuchnię w nowoczesnym stylu, której głównym kolorem jest biel.

kuchni otwarta, szuflady blum zmywarka do zabudowy, biała, klinkier biały, podłoga egger

Wysokie szafki mieszczą lodówkę oraz piekarnik umieszczony na praktycznej wysokości ułatwiającej pracę a także mikrofalę. Znajdują się w nich również szafki, które będą świetnym miejscem do przechowywania większych przyborów kuchennych, garnków, robota kuchennego czy patelni. Obok wysokiej zabudowy znajduje się zmywarka a następnie szafka zlewozmywakowa, w której może być tradycyjny kosz na śmieci lub specjalny organizer przeznaczony do segregacji odpadów. Ich spory wybór dostępny jest na rynku. Różne wymiary i warianty pozwolą na dopasowanie najbardziej odpowiedniego. Pozostałe dolne szafki wyposażone zostały w szuflady o różnych głębokościach co pozwala na przechowywanie zarówno sztućców czy innych drobnych przyborów kuchennych ale również większych przedmiotów.

Kuchnia otwarta na salon, biała klinkier, panele egger, szuflady wewnętrzne blum,

Stosując specjalne organizery bądź wkłady do szuflad można ułatwić sobie utrzymanie w nich porządku. Górne szafki stanowią spójna bryłę. Zostały one zaplanowane w ten sposób aby nie zaburzać prostych linii charakterystycznych dla nowoczesnego stylu. Czarny blat wraz ze sprzętem AGD w tym samym kolorze podkreśla charakter wnętrza. Ozdobę zabudowy kuchennej stanowi ściana miedzy szafkami oraz oświetlenie. Prostota kształtów oraz elegancja brył a także ponadczasowa biel tworzą wyjątkową przestrzeń. Naprzeciwko mebli umieszczony został stół, przy którym można zarówno zjeść smaczny posiłek jak i porozmawiać.

kuchnia otwarta, panele egger, stół, jadalnia, cargo maxi, klinkier, cegła, czarny blat, kuchnia biała połyskkuchnia otwarta, biały połysk, sortowniki do śmieci pod zlewozmywakiem, akcesoria blum, aventos, klinkier biały

Zdjęcia kuchni otwartej na salon


Powiązane posty

Leave a Comment