Jak umeblować wąską kuchnię w bloku?

Często spotykamy się z kuchniami wąskimi. Ich gabaryty wymuszają układ mebli kuchennych. Najczęściej decydujemy się na układ jednorzędowy, zabudowując jedną ze ścian. Ważne jest by umeblować wąską kuchnię funkcjonalnie. Projekt przedstawiony poniżej pokazuje jeden ze sposobów urządzenia wąskiej kuchni. Zaplanowano w niej dużą ilość szuflad, które odpowiednio wyposażone w specjalne organizery na sztućce lub np. na talerze ułatwią utrzymanie porządku. Kolejna szafka kryje w sobie zmywarkę. Szafka zlewozmywakowa może zostać wyposażona w zwykły kosz na śmieci bądź w specjalny organizer na segregację odpadów. Niektóre z dostępnych na rynku organizerów oprócz pojemników na śmieci maja miejsce na płyny. Górne szafki wyposażone zostały we fronty typu klapa, które nadają nowoczesnego stylu wnętrzu. W zabudowie górnych szafek znalazło się również miejsce na mikrofalę i butelki.wąska kuchnia w bloku, połysk, pomarańczowa, szara, kafelki, stół w kuchni, mikrofala do zabudowy w górnej szafce


Niektóre kuchnie choć długie i stosunkowo wąskie pozwalają na układ dwurzędowy. Tak właśnie jest w przypadku kuchni pokazanej na zdjęciach. Druga ściana została zabudowana wysokimi szafkami. Miejsce ma tu piekarnik do zabudowy, umieszczony na wygodnej, ułatwiającej pracę wysokości. Ponadto szafki wysokie pomieszczą garnki, patelnie, sprzęt AGD, np. robot kuchenny. Lodówka została postawiana obok wysokiej zabudowy. Dobrym pomysłem jest również wygospodarowanie wąskiej, wysokiej szafki, w której schować można np. mop.

kuchnia wąska w bloku, biała, szara, pomarańczowa, zlew jednokomorowy z ociekaczem, stół

W każdej kuchni sprawdzi się stół. Jeśli tylko mamy taką możliwość i wymiary wnętrza na to pozwalają warto wstawić choćby niewielki stół, przy którym można zjeść śniadanie czy obiad ale także porozmawiać. Ten prosty mebel ma niezwykłą moc integrowania rodziny. Przestrzeń nad stołem można wykorzystać na zawieszenie półek, Można będzie na nich ułożyć filiżanki lub trzymać przepisy  na ulubione potrawy. Nawet niewielka przestrzeń może być praktycznie urządzona dodatkową ich cecha jest to, że są one przytulne.

Zdjęcia kuchni wąskich w bloku


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *