Jak czyścić kabinę prysznicową

Czyszczenie kabiny prysznicowej może wielu osobom sprawić pewna trudność. Rzeczywiście nie jest to proste ze względu na nierówną powierzchnię płytek oraz fugę pomiędzy nimi a także szyby, na których trudno usunąć zacieki po spływającej wodzie. Systematyczne czyszczenie kabiny – przynajmniej raz w tygodniu zaoszczędzi nam szorowania i pracy przy kolejnym sprzątaniu. Jak usunąć osad z mydła oraz twardej wody? Proponujemy domowe sposoby na czystą kabinę prysznicową. Potrzebne będą : środki do czyszczenia kabin prysznicowych, ocet spirytusowy, soda, woda utleniona, gąbka, ściereczka z mikrofibry lub papierowy ręcznik.


Pierwszym krokiem jest usunięcie z prysznica wszystkich ustawionych tam przedmiotów: buteleczek, gąbek itp. Następnie spłukujemy brodzik i kabinę gorącą wodą. Później ściany z kafelkami spryskujemy środkiem do czyszczenia, pracę zaczynamy od góry. Z szybami postępujemy podobnie z tym, że używamy nierozcieńczonego octu i pozostawiamy go na 5 min aby mógł on zacząć działać. Po tym czasie zaczynamy czyszczenie od góry ku dołowi i od lewej do prawej. Szyny drzwi prysznicowych można zdezynfekować używając lekko podgrzanego octu pozostawionego na kilka godzin. Później należy go spłukać gorącą wodą. Czyszczenie brodzika wygląda podobnie. Pozostawiony środek czyszczący po wcześniejszym dokładnym rozprowadzeniu i wyczyszczeniu powierzchni spłukujemy gorącą wodą.

Pamiętajmy, żeby wszystkie czynności wykonywać w rękawiczkach. Po każdym czyszczeniu prysznica wycieramy go do sucha.

Domowy środek do czyszczenia prysznica składa się z wody i octu w równych proporcjach.łazienka, natrysk, biała, płytki paradyż, kabina prysznicowa

Pleśń usunąć można stosując sodę oczyszczoną a następnie aby pozbyć się zarodników pleśni polewamy zagłębienia, w których wciąż mogą one być wodą utlenioną (3%) i zostawiamy ją do wyschnięcia. Domowy odgrzybiacz można zrobić wykonując mieszankę octu (ok. 1/3 szklanki) z sodą (ok. 2 łyżek) rozpuszczonych  w dwóch litrach wody.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *