Czerwony, żółty i beżowy kolory w nowoczesnym pokoju nastolatka – zdjęcia

Nastolatki lubią intensywne barwy. Zastosowanie żywych barw w pokoju nastolatków doda energii wnętrzu. Zarówno kolor żółty jak i czerwony podniesie temperaturę aranżacji pomieszczenia, wprowadzi radosny, słoneczny nastrój. Kolor żółty kojarzy się z ciepłem, słońcem, wakacjami. Wywołuje radość i energię do działania. Domeny czerwieni to siła, odwaga, witalność, życie i piękno.  Warto również wspomnieć, że kolory te korzystnie wpływają na koncentrację i sprzyjają nauce, pobudzają do kreatywnego myślenia i sprawiają, że informacje zapamiętywane są szybciej.


pokój nastolatka, sofa skórzana czerwona, podłoga egger

Pamiętać jednak należy, że barwy te należy stosować z umiarem ponieważ w zbyt dużej ilości mogą one być męczące oraz wywoływać uczucie rozdrażnienia. Nie powinno się również malować wnętrza na czysty czerwony kolor, zdecydowanie lepiej będzie stonować go wykorzystując pastelowe bądź też ciemniejsze odcienie tego koloru.

Kolor żółty można również komponować z innymi barwami, np. jedna ściana w kolorze żółtym dobrze będzie łączyła się z elementami w kolorze czarnym. Nastolatki lubią kontrastowe zestawienia barw i często je wybierają.

pokój dla nastolatka, kanapa, biurko, telewizor, garderobaNowoczesny pokój nastolatka – zdjęcia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *