Wystrój salonu, jak stworzyć miłą atmosferę

Salon jest reprezentacyjnym pomieszczeniem w naszym domu. To miejsce, w którym odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną i spotykamy się ze znajomymi. Od tego jak będzie urządzony zależy jaka będzie panowała w nim atmosfera. Wystrój salonu może wiele powiedzieć o osobowości właściciela domu. Dobrze zaprojektowany salon będzie idealnym miejscem relaksu a być może stanie się on inspiracją dla znajomych.

Wybierając kolorystykę salonu można zdecydować się na ciepłe, neutralne kolory. Bardziej intensywne kolory najlepiej wyglądają jako akcent. Upewnić się jednak należy, że są one dopasowane i komponują się.  Jeśli jest taka możliwość lepiej zdecydować się na pomieszczenie otwarte, dające wrażenie przestrzeni. Ma to znaczenie nie tylko dla tworzenia lekkości pomieszczenia, ale również ułatwia ruch w salonie.

salon, oświetlenie, żyrandol, kanapy skórzane, drewno, płytki na podłodze

Dobierając meble zwróćmy uwagę na ich rozmiar. Zarówno małe meble w dużym salonie jak i duże meble w pomieszczeniu o niewielkich gabarytach będą wyglądały po prostu źle. Byłoby dobrze jeśli tapicerowane elementy mebli będą w podobnych kolorach co reszta tkanin. Ważne jest również rozmieszczenie mebli. Nie powinny one zakłócać ruchu, nie powinniśmy się o nie potykać.

ArtModulo Salon, wystrój salonu, aranżacja salonu

powinno składać się z kilku elementów. Pamiętajmy, że innego oświetlenia będziemy potrzebowali podczas uroczystych rodzinnych kolacji, innego do czytania a jeszcze innego gdy oglądamy telewizję. W salonie wykorzystać można również punktowe oświetlenie np. podkreślające obrazy lub półki.


Świetnie w salonie sprawdzi się duże okno, dzięki któremu zapewnimy dostęp naturalnego światła. Wieczorem zasłonić można je zasłonami lub roletami.

Jeśli w salonie znajduje się kominek można wykorzystać go jako ozdobę pomieszczenia. W zależności od charakteru salonu wybieramy nowoczesny lub tradycyjny. Lustro nie tylko optycznie powiększy przestrzeń ale również może stanowić ozdobę salonu. W salonie o klasycznym stylu piękna rama lustra będzie się świetnie prezentowała.

Salon, wystrój salonu, aranżacje salonu, salon z jadalnią, salon z kuchnią

Obrazy w salonie również powinny nawiązywać do ogólnego stylu w nim panującego. Tu również zwróćmy uwagę na rozmiary. Jeśli nasz obraz jest zbyt mały można powiększyć go umieszczając w większej ramie, jeśli decydujemy się na mniejsze obrazy możemy powiesić je np. dwa lub trzy obok siebie w tych samych rozmiarach.

Ozdobnym elementem salonu może być np. wazon o ciekawym kształcie, roślina, rzeźba, wyjątkowa patera. Nie używajmy ich jednak w dużej ilości aby nie stworzyć wrażenia przytłoczenia. Idealnym pomysłem będą świeże kwiaty.

Urządzając salon pamiętajmy, że jest to wizytówka naszego domu. Dodajmy jakiś akcent,  charakterystyczny dla nas, który nadawał mu będzie wyjątkowy, niepowtarzalny styl.

Aranżacje salonu zdjęcia


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *