Urządzamy sypialnię – na co zwrócić uwagę

Po całym dniu marzymy tylko o tym by położyć się wygodnie i odpocząć. Od lat wiadomo, że sen ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie. Ponieważ średnio przyjmuje się, że powinniśmy spać 8-10 godzin a czasem zdarza się, że znajdziemy również w ciągu dnia czas na krótką drzemkę dlatego dużo czasu spędzamy w sypialni. Podstawowym meblem w sypialni jest wygodne łóżko, czasem znajdzie się w niej miejsce na toaletkę, szafę lub komodę. Bywa, że nasze sypialnie połączone są z łazienką, garderobą lub mają bezpośrednie wyjście na taras. Ważne jest by o ile jest to możliwe sypialne urządzić w możliwie najcichszym miejscu w domu tak aby nic nie mogło zakłócić naszego odpoczynku. Każdy z nas chciałby mieć tak urządzoną sypialnię aby móc w niej zregenerować siły i zrelaksować się. Jak stworzyć idealne miejsce do marzeń i odpoczynku? Postaramy się podpowiedzieć kilka wskazówek.

Sypialnia, kinkiety, okno, biurko

Kolory sypialni

Wybierając kolory do sypialni należy zwrócić uwagę by korzystać z neutralnych, ciepłych barw, kolorów ziemi i pasteli. Powinny one znajdować się na ścianach, suficie, podłodze a nawet na meblach. Należy unikać  żywych intensywnych kolorów, które pobudzają. Upewnić się również należy, że wszystkie kolory wzajemnie się uzupełniają. W sypialni powinien panować spokój aby łatwiej zasypiać.

Łóżko

Łóżko jest najważniejszym meblem w sypialni. Powinno być zatem odpowiednio dobrane zarówno pod względem wielkości jak i wyglądu. Kupując materac najlepiej wypróbować różne rodzaje dostępne w naszych sklepach. Dobrać należy nie tylko rozmiar ale również wypełnienie i stopień twardości.

Co na ścianach?


Ściany można po prostu pomalować. Można też wykorzystać tapety, których ogromna ilość znajduje się na naszym rynku. Ściany ozdobić można np. obrazami, ulubionymi zdjęciami. Ważne jest jednak to by nie używać zbyt wzorzystych elementów wystroju wnętrz oraz ograniczyć ich ilość tak by w sypialni nie stworzyć wrażenia bałaganu i przesytu form, kolorów i wzorów.

Podłoga

W sypialni lepiej wykorzystać ciepłe materiały: drewno lub podłogę laminowaną. Lepiej nie kłaść tam kamiennej podłogi, mimo, że elegancka nie jest przyjemna w dotyku bosą stopą tuż po wstaniu z łóżka. Jeśli w sypialni są już położone płytki ceramiczne dobrze będzie położyć na nich miękki dywan.

Ruch w sypialni

Meblując sypialnię należy zwrócić uwagę na układ mebli, który determinuje ruch. Pamiętać należy o zostawieniu wygodnej przestrzeni na przejścia.

Oświetlenie

Oświetlenie w sypialni jest niezwykle ważne. Odpowiedni dobór pozwoli stworzyć miłą, relaksującą atmosferę wpływającą na jakość naszego odpoczynku.

Szafka nocna

Szafka nocna to świetny pomysł. Jeśli musisz odłożyć gdzieś książkę, którą lubisz czytać przed snem , potrzebujesz odstawić szklankę wodą szafka nocna będzie bardzo pomocna.

Sypialnia, toaletka, łóżko, różowa ściana
Mebin – sypialnia corino jasna

Dobrze urządzona sypialnia to gwarancja efektywnego odpoczynku, po dobrze przespanej nocy mamy więcej sił na kolejny dzień. Oprócz umeblowania jej powinniśmy zwrócić uwagę na wentylację w pomieszczeniu. W sypialni nie może panować ani zbyt wysoka ani zbyt niska temperatura.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *