Szafki kuchenne – jakie kupić, na co zwrócić uwagę

Kuchnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu. Musi być urządzone w sposób funkcjonalny a przy tym estetyczny. Głównym elementem kuchni jest jej zabudowa. To dobrze dopasowane szafki decydują czy kuchnia będzie pomieszczeniem użytecznym i praktycznym, z którego korzystamy właściwie każdego dnia. Dzięki szafkom wszystkie urządzenia, przybory i akcesoria kuchenne mają swoje miejsce, nie kurzą się, są czyste, a my unikamy bałaganu. Właściwie wszystkie szafki skonstruowane są tak samo. Różnić się mogą materiałem oraz akcesoriami typu zawiasy, siłowniki itp. sama jednak ich  konstrukcja jest jednakowa. Jeśli przed nami jest właśnie decyzja o zakupie nowych mebli kuchennych warto poznać kilka poniższych wskazówek.

Szafki kuchenne, krem, orzech ciemny, fototapeta na ścianie

Najczęściej zabudowa kuchni to inwestycja na długi czas. Warto zatem nie oszczędzać na niektórych jej elementach. Jak to zostało wspomniane wcześniej podstawą są korpusy szafek. Tu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jakość ich wykonania. Często w salonach meblowych mamy okazję obejrzeć gotowe zestawy mebli. Sprawdźmy więc ich jakość, sposób oklejania elementów, sposób w jaki poszczególne elementy zostały docięte, czy krawędzie są równe. Sprawdźmy czy szafki są wygodne i pomieszczą wszystkie rzeczy, które chcemy przechowywać. Wybierzmy najlepsze rozwiązania w rozsądnej cenie, dostosowanej do przeznaczonego budżetu. Dobrze jest wykonać projekt zabudowy, by przekonać się czy rozwiązania, o których wcześniej myśleliśmy sprawdzą się w naszej kuchni. Nie zawsze wszystkie nasze pomysły będą dobre dla konkretnej kuchni. Coś co będzie dobre dla kuchni sąsiadki lub przyjaciółki niekoniecznie będzie miało rację bytu w naszej kuchni.


Kuchnia otwarta na salon, szuflady blum na garnki, talerze, sztućce, klinkier na ścianie, panele egger

Kolejnym etapem będzie wybór akcesoriów meblowych. W tym wypadku również najlepiej w salonie sprawdzić jak działają konkretne zawiasy, czy drzwi szafek płynnie się otwierają i zamykają, czy są ciche. Podobnie ma się sprawa z szufladami. Czy można łatwo wsunąć i wysunąć.

Dopiero teraz przyszedł czas na wybór stylu i koloru. Zakładając, że zabudowa kuchenna ma nam służyć przez lata nie wybierajmy najmodniejszych obecnie rozwiązań, skupmy się raczej na ponadczasowej elegancji. Dobre materiały, jakość wykonania i właśnie ponadczasowy design sprawią, że przez długi czas będziemy mogli cieszyć się naszą kuchnią i z przyjemnością w niej przebywać oraz przygotowywać posiłki dla siebie i najbliższych.Szafki kuchenne, stół orzech, szafki orzech ciemny, fototapeta


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *