Szafa wolnostojąca czy na wymiar?

W każdym mieszkaniu znajduje się szafa. W zależności od ukształtowania mieszkania, istniejących w nim wnęk, i wymiarów możemy zastanawiać się jaką szafę wybrać. Szafy wolnostojące dostępne są w różnych rozmiarach, można je więc dopasować do pomieszczenia. Producenci proponują dodatkowe elementy np. nadstawki, które powiększają przestrzeń do przechowywania. Szafy wolnostojące wyposażone są standardowo, półki i drążki do wieszania ubrań to podstawa.

Możliwy jest również samodzielny montaż szafy wnękowej. Zamawiane elementy można samemu dopasować do wnęki regulując ich szerokość i wysokość. Do ściany mocujemy poziomą szynę a do niej z kolei mocujemy pionowe listwy, na których wieszamy kosze, półki i inne akcesoria.  Innym sposobem jest zamontowanie drążków o regulowanej wysokości do  ściany lub sufitu.

sypialnia, szafa, komoda, łóżko
MAZZALIARMADI.IT / Foter.com / CC BY-SA

Zamawiając szafę wnękową na wymiar mamy możliwość idealnego dopasowania jej do pomieszczenia. Szafy wnękowe z powodzeniem mogą być wykorzystywane w tak nietypowych miejscach jak poddasze. Ogromny wybór wyposażenia sprawi, że szafa świetnie będzie odpowiadała naszym potrzebom. Oprócz półek i drążków można wyposażyć ją w szuflady pomagające utrzymać porządek, zwłaszcza jeśli dodatkowo umieścimy w nich organizery. Szafy wnękowe wyposażyć można w pantografy, sprawdzą się one w szafach bardzo wysokich oraz ułatwią sięganie do powieszonych rzeczy niższym osobom lub dzieciom. Montaż specjalnych wieszaków na paski i krawaty lub spodnie sprawi, że każda  z tych rzeczy będzie miała swoje miejsce i w każdej chwili będzie  pod ręką. Kolekcjonerzy torebek lub butów mogą mieć zaprojektowane specjalnie dopasowane wymiarami półki na swoją kolekcję. Metalowe kosze pozwolą zapewnią cyrkulację powietrza w ich wnętrzu dodatkowo bez wysuwania ich doskonale widać co znajduje się w każdym z nich. 

Szafa biała
MAZZALIARMADI.IT / Foter.com / CC BY-SA

Szafy na zamówienie stwarzają jeszcze jedną możliwość. Szafa niekoniecznie może służyć tylko do przechowywania ubrań. Można w niej znaleźć miejsce na odkurzacz, deskę do prasowania oraz np. sprzęt sportowy. Szafy takie wyposażyć można w uchwyty na rurę odkurzacza lub uchwyt na żelazko, można również zainstalować w niej zintegrowaną deskę do prasowania.

Za przesuwnymi drzwiami można ukryć biurko w pokoju dziecięcym lub półki z książkami w bibliotece domowej.

Szafy wykonywane na zamówienie mają wiele zalet, idealnie wpasowują się w miejsce, i nasze potrzeby. Można je dopasować pod względem wypełnienia drzwi tak by nie tylko pasowały do pomieszczenia ale również je zdobiły. Są one jednak droższe od szaf, które kupujemy w sklepie.

Porównując wady i zalety różnych rodzajów szaf, każdy musi dojść sam do wniosku co wybierze.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *