Sypialnia – jak kupować meble do sypialni

Sypialnia to pomieszczenie, w którym spędzamy dość dużo czasu. Nocny odpoczynek powinien trwać 8-10 godzin, czasem zdarza się, że znajdziemy jeszcze czas na krótką drzemkę w ciągu dnia. Warto zatem zadbać by sypialnia była urządzona funkcjonalnie oraz by pomieszczenie stwarzało możliwość efektywnej regeneracji sił. Kupując zestaw mebli do sypialni dobrze jest też pomyśleć o nie traceniu pieniędzy. Aby nie wydawać zbyt dużo warto określić już na początku budżet jaki chcemy przeznaczyć na to pomieszczenie. Na co zwrócić uwagę meblując sypialnię? Oto kilka podpowiedzi.

Wielkość sypialni

Podstawą do określenia jakie i ile mebli będziemy potrzebować jest rozmiar sypialni. W zależności od tego wybierzemy większe lub mniejsze meble, być może z czegoś trzeba będzie zrezygnować na rzecz na przykład większego łóżka, lub będziemy mogli pozwolić sobie na dodatkowe szafki nocne.

Sypialnia, komoda, łózko, szafki,
Sypialnia Mebin – Flamenco

Projekt sypialni

Warto zrobić sobie nawet odręczny projekt sypialni, który unaoczni nam jakie meble i w jakim układzie faktycznie zmieszczą się w pomieszczeniu. Możne również skorzystać z pomocy profesjonalisty, który podpowie ciekawe rozwiązania.

sypialnia, tapeta, fiolet, podłoga drewniana, zabudowa ściany

Styl sypialni


 

W zależności od gustu, stylu życia jaki prowadzimy wybieramy styl sypialni. Jeśli lepiej czujemy się w  nowoczesnych pomieszczeniach taki styl sypialni będzie odpowiedni, jeśli mamy pamiątkową komodę lub lubimy otaczać się starymi przedmiotami „ z duszą” wybierzmy klasykę. Niezależnie od stylu warto pamiętać, że im mniej przedmiotów, wzorów i intensywnych kolorów w sypialni tym lepiej będzie się w niej odpoczywało.

Przechowywanie

Jeśli z jakiś względów w sypialni musi znaleźć się więcej miejsca do przechowywania pomyślmy na przykład o dodatkowych komodach albo skrzyniach na pościel, które jednocześnie mogą służyć do siedzenia.

Materiały

Materiały, z których wykonane są meble mogą być bardzo różne. Drewno, metal, plastik, ważne by wybierając meble zwrócić uwagę na ich trwałość oraz jakość wykonania. Dobre meble posłużą nam dłużej i nie trzeba będzie wydawać kolejnych pieniędzy na nowy zestaw.

Funkcje

Kupując meble sprawdź ich funkcje, może warto zainwestować w łóżko, które ma wbudowane w zagłówek lampki albo małe głośniki. Wybierając łóżko oprócz rozmiarów sprawdź jakie jest wypełnienie materaca oraz czy jest on dla nas wygodny( nie za twardy i nie za miękki).

Meblując sypialnię nie trzeba wykorzystywać tylko gotowych zestawów mebli , można pokusić się o dobór różnych elementów uzyskując w ten sposób eklektyczny wygląd. Najważniejszym kryterium jest nasze dobre samopoczucie i wygoda.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *