Nowoczesne lodówki – dodatkowe funkcje

Lodówka to jeden z ważniejszych sprzętów AGD w kuchni. Trudno sobie dziś wyobrazić bez niej życie. Kiedyś zadaniem lodówki było bezpieczne przechowywanie żywności. Dziś producenci prześcigają się w nowoczesnych rozwiązaniach, które mają ułatwić nam codzienność. Klasa oszczędności energii, chłodzenie czy mrożenie produktów spożywczych to dziś zbyt mało aby lodówka zwróciła na siebie uwagę kupującego. Odszranianie i odmrażanie lodówki to funkcja, która właściwie jest standardem. W niektórych modelach funkcja ta dotyczy również zamrażarki. Kostkarki do lodu, dozowniki na mrożone napoje, specjalne, profilowane półki na butelki, wykonane w taki sposób by nic się nie mogło wylać to tylko kilka przykładów.

Nowoczesne lodówki - AMICA_15042013_small

Nowoczesne lodówki sterowane są elektronicznie, mają wyświetlacze LED, wyposażone są w alarmy otwartych drzwi, mogą mieć wbudowany barek.


Z najbardziej zaawansowanymi technologicznie można komunikować się za pomocą smartfona. Nie tylko sprawdzić można zawartość lodówki, datę przydatności poszczególnych produktów ale lodówka może na przykład „podpowiedzieć” menu złożone z produktów, które obecnie są w niej przechowywane. Innowacyjnym rozwiązaniem jest również możliwość robienia zakupów w sklepach internetowych dzięki specjalnemu panelowi LCD lodówki.

Nowoczesna lodówka to także wyjątkowy design. Coraz częściej spotykamy lodówki w różnych kolorach albo ze śmiesznymi obrazkami lub pejzażami. Dostępne są również takie, na których obrazy zmieniają się w dziennym świetle widać inny obraz niż  wciągu nocy. Można znaleźć lodówki przypominające angielskie budki telefoniczne lub stylizowane na te z końca lat 60-tych. Wybór jest ogromny, ograniczony tylko naszą kreatywnością, odwagą wykorzystywania śmiałych rozwiązań i budżetem.

Niezależnie jednak od wybranego modelu, pamiętajmy by lodówka nie została wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych oraz stała w pomieszczeniu o zakresie temperatur nie przekraczającym +2̊ C- 32̊ C.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *