Meble do małych pomieszczeń

Ze względu na coraz mniej liczne rodziny, duże zagęszczenie w wielkich miastach oraz wysokie ceny metra kwadratowego coraz więcej osób decyduje się na zakup mniejszego mieszkania. Zmniejszona przestrzeń powoduje, że producenci mebli oraz projektanci starają się wykreować nowe komfortowe rozwiązania dostosowane do małej powierzchni.

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy przemyśleć jest możliwość wyburzenia ścian. Być może niefortunny rozkład pomieszczeń lub ściany zabierają przestrzeń.


Mebin_OKi_salon

Kolejnym krokiem będzie ustalenie kolorystyki. W małych pomieszczeniach sprawdzą się jasne kolory. Również stal i szkło optycznie powiększają przestrzeń. Następnie wybieramy meble. W niewielkich mieszkaniach można wykorzystać meble modułowe. Z założenia można je dopasować do różnych pomieszczeń. Pamiętajmy, że meble w małym mieszkaniu nie powinny być duże, wybierajmy te mniejsze nie tylko po to by nie stworzyć wrażenia przeciążenia pomieszczenia ale również by zachować funkcjonalność. Dostępne na rynku kanapy modułowe pozwalają na pełne dostosowanie ich do pomieszczenia. Rozwiązanie może być również  wykorzystanie mebli z kółkami. Szafki nocne, stoliki, czy nawet kanapy można w dowolnym momencie bez większego problemu ustawić w pożądanym miejscu.

Salon, szafka tv ikea, oświetlenie, kanapa narożna

Wybierając dodatki warto zwrócić uwagę by nie było ich zbyt dużo. Mała liczba dodatków ociepli pomieszczenie i nada mu bardziej przytulny wizerunek a jednocześnie nie będzie ono przytłoczone. Ważną rzeczą jest komfort. Nie dopuszczajmy do sytuacji gdy duża ilość mebli czy bibelotów nie pozwala nam wygodnie poruszać się pomieszkaniu.

Mała przestrzeń narzuca pewne ograniczenia natomiast dobrze zaplanowana może być przytulnym domowym zaciszem, do którego lubimy wracać. Skorzystajmy z doświadczenia projektantów, poszukajmy ciekawych, niebanalnych rozwiązań dostępnych na rynku. Nasze małe mieszkanko może być wyjątkowym miejscem oddającym charakter domowników. 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *