Mała sypialnia, wygoda i funkcjonalność

 Wysokie ceny mieszkań, coraz mniej liczne rodziny sprawiają, że wiele osób zainteresowanych jest zakupem niewielkiego mieszkania. Mała powierzchnia nie wyklucza urządzenia w funkcjonalny i ciekawy sposób przestrzeni. Ważnym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu jest sypialnia. Tu odpoczywamy po całym, zabieganym dniu. Tu również możemy zdrzemnąć się w środku dnia. To najbardziej prywatna przestrzeń w całym mieszkaniu.

Właśnie dlatego tak ważne jest by urządzić ja w wygodny sposób oraz w stylu, który lubimy. Współpracując z projektantem można na niewielkiej przestrzeni urządzić oazę spokoju, miejsce, w którym komfortowo wypoczniemy, i które będzie oddawało nasz charakter.

Urządzając małą sypialnię zwróćmy uwagę na dobór mebli. W małym pomieszczeniu lepiej wykorzystać mniejsze meble. Centralnym meblem w sypialni jest wygodne łóżko. Wybierając materac dobierzmy odpowiednio jego wielkość i stopień twardości.

Benjamin Moore sypialnia z nutą orientu 1

Miejsce w sypialni zaoszczędzić można stosując np. mniejsze szafki nocne lub rezygnując z toaletki. Zamiast dużej szafy można zamówić wykonanie zabudowy nad łóżkiem. Pozwoli ona powiększyć przestrzeń do przechowywania a estetycznie wykonana może również stanowić ciekawy element sypialni. W małej sypialni lepiej zrezygnujmy z dużej ilości przedmiotów. Sprawdzi się tu zasada „im mniej tym lepiej”.


Urządzając sypialnie zwróćmy uwagę czy mamy zapewnione wygodny dostęp do łóżka, czy o nic się nie potykamy. W małej sypialni lepiej sprawdzą się jasne kolory, które podkreślić można ciemniejszymi akcentami np. na ścianach lub w formie dodatków albo ciekawej pościeli.

Pamiętajmy aby w sypialni oprócz dużego, górnego światła zainstalować małe oświetlenie przy łóżku. Miłej atmosfery dodadzą w sypialni świece. Dla zaznaczenia niepowtarzalnego charakteru i osobowości właścicieli mieszkania w sypialni można wykorzystać ozdoby nawiązujące do swoich pasji.

Dekorowanie sypialni, fiolet, zabudowa w sypialni

Zwróćmy uwagę na rośliny doniczkowe, które chcemy ustawić w sypialni. Pamiętajmy, że są to żywe organizmy, które wytwarzają tlen w czasie gdy mają dostęp do światła słonecznego a więc w dzień, nocą natomiast zabierają tlen z powietrza i wydzielają dwutlenek węgla. Lepiej będzie więc unikać w małych sypialniach dużych roślin bądź sporej ich ilości. Nie znaczy to jednak, że nie możemy postawić doniczki z małą ładnie wyglądającą roślinką.

Mała sypialnia, tapeta na ścianie, kinkiety na ścianie, szafa


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *