Mała jadalnia – jak ją umeblować?

Każdy dom ma inny kształt  i inny rozmiar. Projektowanie niewielkich pokoi może sprawiać pewne trudności. Co zrobić by pomieszczenie wydawało się większe? Jakie rozwiązania zastosować by uzyskać optyczne powiększenie jadalni? Oto kilka wskazówek, dzięki którym będzie można osiągnąć zamierzony cel. Podstawowym meblem w jadalni jest stół. W zależności od ilości dostępnego miejsca dobieramy jego wielkość i kształt . Można również wykorzystać stół rozkładany, na co dzień mały- nie zajmuje dużo przestrzeni, w razie potrzeby może być powiększony do żądanej wielkości. Lepiej będzie wybrać smukłe krzesła bez podłokietników, zajmują one mniej miejsca a jadalnia wyda się większa.

Mała jadalnia, stół, krzesła, szafki do sufitu, biała

Skala

 Skala oznacza, że wielkość mebli powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia. Ponieważ omawiane są niewielkie jadalnie musimy zwrócić uwagę by nie wybierać zbyt dużych mebli tak, by zapewnić funkcjonalność.

Przeźroczyste materiały


Wykorzystaj w swojej malej jadalni przeźroczyste materiały, które nie „ograniczają” przestrzeni i powodują, że wydaje się ona większa. Świetnie sprawdzi się szkło lub akryl.

Kolorystyka

 

Używaj jasnych, neutralnych kolorów. Można oczywiście dołożyć akcenty w bardziej intensywnych barwach ale pamiętać należy o tym by nie przesadzić, mają one jedynie podkreślić ogólny charakter pomieszczenia a nie przytłoczyć je.

Wzory

Nie używaj zbyt dużej ilości skomplikowanych wzorów, stworzą one wrażenie bałaganu a w jadalni wyda się tłoczno.

Lustra i szkło

Zarówno lustra jak i szkło optycznie powiększają niewielkie przestrzenie. Dzieje się tak ponieważ odbija się od nich światło. Możesz na przykład zastosować szklane blaty stołu.

Sufit

 Niski sufit może sprawić, że pomieszczenie może wydać się klaustrofobiczne. Aby optycznie powiększyć przestrzeń obniż sufit w części nad stołem boki pozostawiając na pierwotnej wysokości.

Mała jadalnia, fuksja, sufit podwieszany, biały stół


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *