Kuchnia tradycyjna, w stylu angielskim

Choć często wybierane są kuchnie nowoczesne, kuchnie tradycyjne cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wiele osób decyduje się na ponadczasowy wygląd swojej kuchni, w której poczuć można niepowtarzalna atmosferę. Przytulny i ciepły klimat takie kuchni sprawia, że szykowanie w niej posiłków jest prawdziwą przyjemnością. Kuchnia w stylu angielskim z łatwością łączy w sobie prestiż i rodzinne tradycje.  Naturalne materiały takie jak drewno i kamień stosowane w budowie mebli a także klasyczne wzornictwo oparte na tradycyjnej angielskiej kuchni gwarantują  trwałość oraz  atrakcyjny wygląd niezależnie od panujących trendów i mód. Połączenie tych cech z nowoczesnymi akcesoriami typu kosze, systemy półek, wysokiej jakości zawiasami i innym wyposażeniem szafek zapewni komfort codziennego korzystania z kuchni.

kuchnia, styl angielski, szuflady blum tandembox boxide, sufit w kuchni angielskiej

Kuchnia zaplanowała została w kształcie litery „U”. Część kuchni stanowi wysoka zabudowa, w której znajduje się miejsce na wolnostojącą lodówkę oraz piekarnik do zabudowy. Towarzyszą im wygodne szafki i szuflady pozwalające na przechowywanie dużej ilości sprzętu i przyborów kuchennych. W najwyższych szafkach znają swoje miejsce rzadziej używane przedmioty.


kuchnia angielska, jedno okno, blaty kamień

Zlewozmywak umieszczony został blisko okna a w szafce pod nim znajduje się miejsce na tradycyjny kosz na śmieci bądź organizer na segregację odpadów. Tuż obok znajduje się zmywarka. Obok duże wygodne szuflady zapewnią łatwiejsze utrzymanie porządku, zwłaszcza jeśli zostaną wyposażone w organizery na sztućce oraz np. na talerze. Duży blat pozwala na wygodną pracę przy nim. Kolejna wysoką zabudową jest zabudowa z płyta grzejną. W szafkach górnych znajduje się okap, natomiast w dolnych szafkach znajdują się szuflady oraz dwie szafki otwierane w tradycyjny sposób.

Kuchnia, styl angielski, lodówka wolnostojąca, zabudowa piekarnika, wykończenia w kuchni angielskiej

Kuchnia w stylu angielskim charakteryzuje się bogatymi zdobieniami pilastrów, frontów i okapów dającymi wrażenie elegancji i stylu. Ażurowe fronty dodają lekkości i wprowadzają „powietrze” do pomieszczenia. Kolorystyka utrzymana jest w jasnych kolorach, głównie bieli co rozjaśnia wnętrze.

kuchnia angielska, biała

Zdjęcia kuchni w stylu angielskim


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *