Jak wybrać oświetlenie do jadalni – co warto wiedzieć

Jadalnia to ważne miejsce w domu. Tu spotykamy się z rodziną przy codziennych posiłkach i celebrujemy rodzinne uroczystości, spotykamy się z przyjaciółmi na miłej kolacji. Oświetlenie jadalni jest bardzo ważne, może podkreślić jej charakter, może wydobyć ozdobne elementy mebli, może nadać każdemu posiłkowi wyjątkową atmosferę. Różne są sposoby oświetlenia i różne wrażenie można osiągnąć w zależności od jego wyboru.

Żyrandol

Wybierając żyrandol można zwrócić uwagę czy na przykład posiada on funkcję regulacji natężenia światła. Jeśli chcesz stworzyć miły nastrój podczas kameralnej kolacji przyciemniasz światło a gdy przy stole pracują dzieci zwiększasz obszar o dużej ilości światła.

Jadalnia, żyrandol, brąz
Mebin – ArtModulo Jadalnia

Kinkiety


Niektórzy właściciele domów wybierają kinkiety. Są one dobrym rozwiązaniem jako dodatkowe źródło światła, wykorzystywane na przykład podczas kolacji we dwoje. Jednak należy pamiętać, że zbyt mała ilość światła nie sprawdzi się podczas dużych, uroczystych, rodzinnych spotkań.

Lampy stojące

Są one dobrym pomysłem, zwłaszcza że można ustawić je w miejscu, w którym chcemy aby właśnie były. Z łatwością możne je przesuwać.

Jeśli w naszej jadalni znajdują się meble z podświetlanymi półkami lub cokołami wpłyną one na podkreślenie charakteru mebla i dodadzą przyjemnej atmosfery. Innym rodzajem oświetlenia będą punkty świetne podkreślające na przykład obrazy na ścianach.

Na wyjątkowe okazje można pamiętać o zapaleniu w jadalni świec. To wyjątkowe, żywe światło sprawi, że posiłek przy nich spożywany nabierze niezapomnianego smaku.

Jadalni a przede wszystkim stół w niej umieszczony to wyjątkowe miejsce, które integruje rodzinę i bliskie osoby. Światło może odgrywać znaczącą rolę w jej wystroju i nadać szczególnej atmosfery.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *