Wyspy kuchenne, wymiary, aranżacje, praktyczne porady

Wyspy kuchenne są elementem wyposażenia kuchni , który coraz częściej cieszy się zainteresowaniem.

Wyspa kuchenna sprawdzi się zarówno w kuchni o nowoczesnym stylu jak i w pomieszczeniach o tradycyjnym charakterze. Ważnym parametrem jest powierzchnia jaką dysponujemy.

Wymiary wyspy kuchennej

Aby wyspa kuchenna spełniała swoją funkcję musi być dostatecznie duża. Jeśli zdecydujemy się na wyspę kuchenną, w której chcemy umieścić płytę grzejną musi ona mieć przynajmniej wymiar 140 x 80 cm. Wynika to z faktu, że obok płyty grzejnej powinno z obu stron być około 40 cm wolnej przestrzeni do przygotowania posiłków.

Wyspa, w której ma znaleźć się zlewozmywak powinna mieć wymiar 150 x 80 cm, natomiast wyspa łącząca obie te funkcje powinna mieć wymiary 200 x 80 cm żeby zapewnić sobie komfort pracy oraz bezpieczeństwo sprzętu AGD.

Wymiary kuchni z wyspą

Kuchnia, w której planujemy wyspę powinna mieć takie wymiary abyśmy mieli wygodny dostęp zarówno do wyspy jak i pozostałych szafek. W związku z tym odległość od szafek w zabudowie do wyspy powinna wynosić minimum 90 cm a najlepiej 100-120cm.

Funkcjonalność wyspy kuchennej

Wyspa kuchenna pozwala na wprowadzenie dodatkowej powierzchni roboczej. Wyposażona w szuflady, szafki lub półki zwiększy powierzchnię przeznaczona do przechowywania.

Efekt wizualny

Wyspa kuchenna wpływa nie tylko na funkcjonalność pomieszczenia ale również na jej wygląd. Wykonana z dobrej jakości materiałów i odpowiednio zaprojektowana może stanowić ozdobę widoczną z salonu.

Współczesna wyspa kuchenna

Współczesna wyspa kuchenna to nie tylko dodatkowa „szafka” To już prawdziwe centrum sterowania wieloma funkcjami. Producenci proponują nam umieszczone w wyspie panele do sterowania oświetleniem w kuchni, mikrofalą czy piekarnikiem.

Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca w kuchni warto zastanowić się nad zaprojektowaniem funkcjonalnej wyspy kuchennej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *