Więcej niż wygoda w kuchni: rozwiązania, dzięki którym kuchnia stanie się komfortowa

Jeśli właśnie jesteśmy na etapie planowania remontu kuchni warto dobrze przemyśleć wszystkie rozwiązania.

Jeśli interesuje cię coś więcej niż wygoda w kuchni zobacz jakie propozycje mają dla nas producenci. Ergonomiczne rozwiązania mogą znacznie poprawić jakość pracy i znacznie skrócić czas poświęcony na przygotowywanie posiłków.

Wygodne szafki

Wśród szafek mamy do wyboru takie ze specjalnym przeznaczeniem. Wśród szafek tych z pewnością znajdą się szafki wyposażone w kosze cargo o różnych wymiarach, które możemy dopasować właściwie w dowolne miejsce zabudowy kuchennej.

Na uwagę zasługują również szafki narożne wyposażone w systemy półek lub tak zwane karuzele, pozwalające na maksymalne a przy tym wygodne wykorzystanie przestrzeni. Na etapie planowania dobrze jest  przemyśleć wyposażenie szafki zlewozmywakowej. Można w niej zamontować specjalny organizer na śmieci z kilkoma pojemnikami przeznaczonymi do segregacji odpadów oraz pojemnikiem na płyn do naczyń.


Fronty szafek mogą zostać zaopatrzone w elektryczne wspomaganie otwierania, co może być szczególnie przydatne podczas pracy, gdy mamy zajęte ręce.

Oświetlenie

Na komfort pracy wpływ ma także oświetlenie. Dobrze zaplanowane odpowiednio oświetli strefy, w których pracujemy oraz podkreśli i doda stylu pomieszczeniu.

kuchnia, Oświetlenie w szafkach, wyspa kuchenna, okap wyspowy

Wybór okapu

Ważnym elementem wyposażenia kuchni jest okap. Należy odpowiednio go dobrać zarówno w małych kuchniach ( na niewielkiej przestrzeni, na której szybko gromadzi się tłuszcz, brud i niebezpieczne związki chemiczne wydzielające się podczas gotowania) jak i w kuchniach otwartych na salon (nie chcemy przecież aby nieprzyjemne  zapachy przeszkadzały nam na przykład podczas spotkania ze znajomymi.

 kuchnia biała z drewnem, uchwyty wpuszczane, drewno na scianie, Okap w kuchni

Wygoda w kuchni jest podstawą pracy, od niej powinniśmy zacząć planować urządzenie kuchni. Jeśli wygodę „ubierzemy” dodatkowo w piękno nasza kuchnia może stać się idealna.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *