Szafa wnękowa czy garderoba? Jak planować przechowywanie w domu?

W każdym domu musi znaleźć się miejsce na przechowywanie ubrań.

W zależności od metrażu możemy zdecydować się na garderobę lub szafę wnękową.

Garderoba zajmuje  zdecydowanie więcej miejsca niż szafa dlatego nie wszyscy mogą sobie na nią pozwolić. Jeśli mamy jednak sporo miejsca czym mamy kierować się przy wyborze szafa- garderoba?

Szafa wnękowa

Zaletą szafy wnękowej jest niewątpliwie mała ilość miejsca, jaką ona zajmuje jednocześnie tworząc stosunkowo dużo przestrzeni do przechowywania. Większość mieszkań  posiada zaplanowane miejsca, w których bez problemu można wykonać montaż szafy wnękowej. Wnęki, ściany między drzwiami do innych pomieszczeń, szersze przedpokoje to miejsca, które można przeznaczyć na szafy.

Szafy oprócz swoich praktycznych funkcji mogą także stanowić ozdobę pomieszczeń a umieszczone w nich lustra dodatkowo powiększą optycznie przestrzeń. Szafy wnękowe projektowane są na potrzeby konkretnego pomieszczenia można je więc idealnie dopasować do miejsca i potrzeb osób z nich korzystających. Oprócz podstawowego zadania jakiemu ma służyć szafa czyli przechowywania ubrań można zaplanować szafę pełniącą inne funkcje na przykład biblioteczki albo szafki na telewizor.

Szafa wnekowa w sypialni, łóżko, jedno okno

Garderoba

Garderoba to oddzielne pomieszczenie, najczęściej obok sypialni. Jeśli nie ma takiej możliwości można przeznaczyć na nią. inne pomieszczenie. Świetnym pomysłem będzie urządzenie garderoby na poddaszu, w miejscu gdzie często nie wiemy co zrobić i pozostanie niezagospodarowana przestrzeń. W garderobie można przechowywać ubrania ale równie dobrze przechowywać sezonową odzież albo sprzęt sportowy. W garderobie można wyznaczyć miejsce na odkurzacz można również wygospodarować przestrzeń na deskę do prasowania. W garderobie będzie wystarczająco dużo miejsca na półki, drążki do wieszania długich ubrań, szufladki i specjalne wieszaki na krawaty, paski albo spodnie.

Wygodna garderoba ma też wyznaczoną przestrzeń do przebierania się, dlatego warto zamontować w niej duże lustro.

Gargeroba z lustrem, szuflady, półki, wieszaki

Tak więc odpowiedź na pytanie szafa czy garderoba uzależniona jest w dużej mierze od miejsca jakim dysponujemy. Oba rozwiązania można zaprojektować tak by dopasować je do swoich potrzeb oraz wygodnie przechowywać wszystkie potrzebne rzeczy i oba z pewnością się sprawdzą.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *