Salon z jadalnią – duża przestrzeń do bycia razem

Wiele osób decyduje się na połączenie salonu z jadalnią. Takie rozwiązanie powiększa przestrzeń i sprawdzi się podczas spotkań w większym gronie albo uroczystego, rodzinnego obiadu.

Obie strefy, to znaczy ta przeznaczona do odpoczynku i ta, w której jemy posiłki powinny być skomponowane ze sobą ale równocześnie powinny być to przestrzenie wyraźnie zaznaczone.

Poniżej przedstawiamy przykład salonu zintegrowanego z jadalnią.

Jadalnia

Miejscem centralnym każdej jadalni jest stół. To miejsce, przy którym jemy codzienny obiad oraz celebrujemy rodzinne uroczystości.

Powinien być wystarczająco duży, tak by każdy z domowników miał przy nim swoje miejsce a w razie potrzeby można go rozłożyć i większa ilość osób może cieszyć się wspólnymi chwilami.

Elementem praktycznym a jednocześnie ozdobnym w tej jadalni jest oświetlenie.

Trzy lampy umieszczone zostały w suficie, który jednocześnie został podświetlony od góry. Intensywna barwa fuksji to jedyny tak barwny kolor w tych połączonych ze sobą pomieszczeniach. Nadaje ona charakteru a jednocześnie podkreśla i wyraźnie wyznacza strefę jadalni. Dzięki takiemu rozwiązaniu stół jest dobrze oświetlony.

Salon

W salonie znajduje się nowoczesny narożnik oraz stolik kawowy.  Powieszony telewizor znajduje się na ścianie, na której umieszczono półki oraz praktyczną szafkę. W salonie na ścianie znajduje się duża grafika. Nad narożnikiem w podwieszanym suficie umieszczono oświetlenie halogenowe.

Salon z jadalnią utrzymany jest w nowoczesnym stylu. Królują tam jasne kolory. Biel narożnika i ściany za telewizorem świetnie komponuje się z grafitem i czernią półek oraz grafiki. Biały stół z czarnymi krzesłami idealnie został dopasowany do pozostałych mebli. Jasna podłoga położona w obu strefach integruje je ze sobą a jednocześnie optycznie powiększa pomieszczenie, a drewno dodatkowo ociepla i daje wrażenie przytulności.  Jedynym kolorowym akcentem w tych pomieszczeniach jest fuksja na ścianie i suficie w jadalni. Ten energetyczny kolor bardzo ładnie podkreśla pozostałe barwy. Połączone pomieszczenia będą świetnym miejscem, w którym z przyjemnością będzie spędzać się wspólnie czas.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *