Salon z aneksem kuchennym – jak urządzić przestrzeń?

Obecnie wiele mieszkań budowanych jest tak by salon połączony był z aneksem kuchennym.

Takie rozwiązanie powiększa przestrzeń a jednocześnie sprawia, że osoba która przyrządza posiłki nie jest oddzielona od pozostałych.

Połączenie salonu z kuchnią to dobre rozwiązanie dla małych pomieszczeń. Sprawdzi się również gdy nie chcemy przerywać rozmowy ze znajomymi lub cały czas mieć na oku dzieci.

Salon w stylu nowoczesnym

Pomieszczenie zostało zaprojektowane tak by znalazło się miejsce na odpoczynek oraz miejsce gdzie można wspólnie zjeść.

W salonie znalazł się więc wygodny narożnik wraz ze stolikiem kawowym oraz stół dla całej rodziny. Naprzeciw narożnika zaplanowano ścianę na telewizor. Oprócz miejsca na telewizor i sprzęt RTV zostały tam zaprojektowane wygodne szafki, w których zmieści się duża kolekcja płyt oraz biblioteczka na sporą ilość książek. Zarówno płyty jak i książki to przedmioty, które „lubią” zbierać kurz, zamknięcie ich w szafkach pozwoli nam trochę rzadziej je odkurzać. Grzejnik został ukryty za takim samym frontem jakie zostały użyte w szafkach.

Salon z aneksem, fototapeta, czarno-biała, narożnik czarny, stół Salon z aneksem, klinkier, fototapeta, kanapa narożna salon z aneksem, zabudowa telewizora w salonie

Nowoczesna forma tej zabudowy idealnie wpisuje się w charakter pomieszczenia. Ściana za narożnikiem ozdobiona została kamieniem dekoracyjnym i grafiką, która jest kolorowym akcentem w tym stonowanym kolorystycznie pomieszczeniu. Jasne kolory i lakierowane fronty optycznie powiększają pomieszczenie a drewniana podłoga nadaje mu ciepła i przytulności.

Aneks kuchenny

Niedużych rozmiarów aneks kuchenny został wyposażony w szafkę wysoką, w której jest miejsce na piekarnik oraz mikrofale oraz lodówkę do zabudowy.

W kuchni jest także miejsce na zmywarkę. Szafki górne sięgają sufitu dlatego zmieści się tam większa ilość przyborów kuchennych i zapasów.

Pomiędzy kuchnią a salonem zaplanowano miejsce na barek. Od strony kuchni wyposażony on został w wygodne szuflady w których łatwo przechowywać mniejsze przybory kuchenne. Od strony salonu zaprojektowano wyższy szklany blat, przy którym można zjeść szybką przekąskę.

Aneks kuchenny biały, kuchnia, szafki do sufitu, kamień na ścianie

Salon z aneksem kuchennym stał się bardzo popularnym sposobem urządzania naszych mieszkań.

Zdjęcia mieszkań z aneksem kuchennym


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *