Salon – meble, podłoga, ściany

Salon to z reguły największe pomieszczenie w domu. To właśnie tu odpoczywamy, oglądamy telewizję, spotykamy się ze znajomymi i rodziną. Dlatego salon jest wizytówką naszego mieszkania. W zależności od upodobań, stylu życia i jego wielkości możemy go różnie urządzić. Ważne jest jednak to by pomieszczenie to komponowało się z resztą domu.

Głównym meblem salonu jest kanapa oraz fotele, dobierając je należy zwrócić uwagę na kolor podłogi i ścian oraz kształt. Ponieważ z tych mebli będziemy często korzystali  wybierając je pomyślmy o ich wielkości, ergonomii oraz wypełnieniu. Jeśli w domu są dzieci lepiej wybrać skórzane meble, które łatwiej będzie utrzymać w czystości.

Salon, płytki w salonie

Stolik kawowy to nie tylko praktyczny mebel, stanowi on również ozdobę. Wybierając go zwrócić należy uwagę na to by był on proporcjonalny w stosunku do wysokości kanapy.

Salon to miejsce, w którym panuje dość duże natężenie ruchu, dlatego powinniśmy zadbać o odpowiedni dobór podłogi. Powinna ona być odporna na ścieranie i trwała. Jeśli w salonie panuje dość duże natężenie światła słonecznego zwróćmy uwagę by nie padało ono bezpośrednio na drewnianą podłogę ponieważ może ona ulec odbarwieniu.

Salon, stolik kawowy, kanapa, fotele, duży telewizor

Ściany salonu można pomalować farbą, można położyć na nich tapetę lub na przykład modną ostatnio cegłę. Oferta jest bardzo szeroka. Innego podejścia natomiast wymagają sufity, mimo iż stanowią one integralną część przestrzeni. Wszystko zależy od wysokości , rodzaju wykończenia oraz innych, indywidualnych cech pomieszczenia. Można nadać mu delikatny odcień albo jeśli na suficie znajduje się sztukateria wystarczy pomalować go na biało.

Telewizory, odtwarzacze DVD i cały sprzęt audio i wideo to dziś nie tylko urządzenia służące naszej rozrywce i wygodzie, mogą one również stać się niezwykle atrakcyjnym wizualnym elementem wystroju.

Salon, stolik kawowy, kanapa, tv

Niezależnie jednak od stylu, koloru, sprzętu, użytych tkanin i ozdób pamiętajmy by w pogoni za trendami nie zgubić indywidualnego charakteru naszego salonu, pasującego do domowników.


Powiązane posty

Leave a Comment